w ,

PILNE. Legionella nie odpuszcza. Nie żyje trzecia zakażona osoba. Liczba chorych rośnie

Zmarła kolejna osoba zakażona bakterią legionella. Liczb chorych w ciągu doby wzrosła z ponad 50 do 71. Sytuacja w szpitalach pogarsza się

z ostatniej chwili

Trzecia osoba zakażona bakterią Legionella pneumophila zmarła w Rzeszowie 23 sierpnia. Liczba chorych wzrosła i obecnie hospitalizowanych jest już ponad 70 osób. Lekarze uczulają, że choroba jest groźna przede wszystkim dla osób chorujących przewlekle i o niższej odporności.

Legionella Rzeszów. Nie żyje trzeci zakażony pacjent

Legionelloza zabiła kolejnego zakażonego pacjenta. Liczba osób, u których potwierdzono zakażenie groźną bakterią, wzrosła do ponad 70, co potwierdził mediom rzeszowski sanepid. Nadal trwa dochodzenie w celu wykrycia źródła zakażenia. Do tej pory nie udało się tego ustalić.

Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza„, władze Rzeszowa zdecydowały się na zdezynfekowanie całą sieć wodociągową w mieście. Aktualnie trzy zakażone osoby przebywają na OIOM-ie, a i ich stan jest ciężki.

Zakażenia groźne dla życia, zwykle szerzą się przez aerozol wodny, wentylację, publiczne instalacje wodne. Konieczne pilne śledztwo epidemiologiczne z wykorzystaniem szybkich metod badań genetycznych – napisał na Twitterze dr n. med. Paweł Grzesiowski.

Przypadki legionellozy występują na całym świecie. Chorobę można skutecznie leczyć antybiotykiem, ale mimo dostępności leków śmiertelność waha się od 5% do 30%. Dwie trzecie ognisk epidemicznych wynika z awarii czyli nieskuteczności procesów zarządzania bezpieczeństwem wody w obiektach publicznych.

Zakażenia legionellą są bardzo groźne dla życia. Zwykle szerzą się przez aerozol wodny, wentylację oraz publiczne instalacje wodne. W badaniach epidemiologicznych okres inkubacji legionellozy wynosił od 2 do 19 dni, średnio 6-7 dni. Objawy to przede wszystkim kaszel, duszność, gorączka.

W ciężkich przypadkach występuje nasilone zapalenie płuc z niewydolnością oddechową wymagające intensywnej terapii

karol strasburger familiada instagram wypadek cyrk

Karol Strasburger miał poważny wypadek! Doznał wstrząsu mózgu. „Zerwały się liny”

znęcanie nad zwierzętami bił psa miotłą dramat psa

Bił psa miotłą. Zdradziło go odbicie w lustrze. Nagranie dla ludzi o mocnych nerwach