w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Seniorzy poczekają dłużej. Pomyłka Kaczyńskiego zmieniła termin wypłat „czternastki”

Słynna pomyłka prezesa PiS odnośnie wysokości 14. emerytury (podał kwotę brutto zamiast netto) spowoduje prawdopodobnie zmianę terminu wypłat.

waloryzacja 2021 tabela netto brutto ile dostaną emeryci podwyżka trzynastka czternastka bieda ostatnia wypłata czternastki

Kancelaria Premiera Rady Ministrów poinformowała wstępnie, że w tym roku 14. emerytury trafią na konta seniorów w tym samym okresie co w ubiegłym roku. To jednak może się nie udać z powodu pomyłki Jarosława Kaczyńskiego, który pomylił kwoty brutto z netto. To sprawiło, że trzeba znaleźć teraz dodatkowe 8 miliardów złotych w budżecie.

14. emerytura. Kiedy wypłaty? Seniorzy prawdopodobnie poczekają dłużej

Jak udało się ustalić dziennikarzom „Gazety Wyborczej„, pomyłka Jarosława Kaczyńskiego w kwestii wysokości tegorocznych „czternastek” może spowodować opóźnienia w wypłatach świadczenia. Lapsus spowodował bowiem, że trzeba teraz poszukać dodatkowych 8 mld złotych.

Przypomnijmy, że prezes Prawa i Sprawiedliwości kilka dni temu pomylił się, gdy podawał do publicznej wiadomości wysokość dodatkowe świadczenia. To spowodowało z kolei, że trzeba było na nowo przeliczyć, ile trzeba na to przeznaczyć. Okazało się, że brakuje teraz 8 mld zł.

W tym roku świadczenie miało wynieść 2200 zł netto, co potwierdził sam prezes partii rządzącej w trakcie jednego ze spotkań z wyborcami w terenie. Problem jednak w tym, że w informacjach podawanych na stronach rządowych była mowa o 2200 zł, ale brutto.

Premier Morawiecki po tych słowach złapał się za głowę, bo teraz z deklaracji Kaczyńskiego rzuconej publicznie nie ma jak się wycofać. – Gdybyśmy zakwestionowali słowa prezesa Kaczyńskiego i przyznali, że się pomylił, mogłoby to być źle odebrane przez Polaków – stwierdził jeden z informatorów „Gazety Wyborczej„.

Część „czternastek” zje PIT i wysoka składka na NFZ

Pomyłka Jarosława Kaczyńskiego będzie bardzo kosztowna dla budżetu. Wyliczenia pokazały, że aby spełnić teraz jego obietnicę, trzeba znaleźć dodatkowe 8 mld zł. Nic się z tym już nie da jednak – na szczęście dla seniorów – zrobić, a 14. emerytura ostatecznie wyniesie 2650 zł brutto, czyli 2200 zł na rękę.

Przesunęły się też terminy wypłat na dzień 1 września, a nie – jak pierwotnie planowano – 25 sierpnia. Część seniorów na pieniądze będzie musiała czekać nawet miesiąc dłużej.

Osoby uprawnione do otrzymania 14. emerytury (nie wszyscy ją dostaną) muszą jednak dokładnie policzyć, ile w ich przypadku trafi na konto. Trzeba pamiętać, że od świadczenia pobierany jest podatek PIT oraz nowa wyższa z powodu Polskiego Ładu składka zdrowotna.

petsitter co to cennik praca kurs online

Kiedy warto zatrudnić petsittera? Na co zwrócić uwagę?

lech wałęsa zszokował fanów będzie pomagać PiS i kaczyńskiemu

Pilny apel Lecha Wałęsy do rodaków. Z jego usta padły mocne słowa. „Proszę was, zróbcie wszystko…”