w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ

Znany lek przeciwbólowy pilnie wycofany z aptek. „Rygor natychmiastowej wykonalności”

29 września Główny Inspektorat Farmaceutyczny ogłosił, że z aptek ma zniknąć popularny lek przeciwbólowy. Obecnie jest on wycofywany z obrotu w całym kraju.

brak leków w aptekach 2022 augmentin

W piątek 29 września GIF Główny Inspektorat Farmaceutyczny ogłosił decyzję dotyczącą znanego leku przeciwbólowego. Aktualnie trwa proces jego wycofywania z obrotu. Te informacje są niezbędne, abyśmy nie zaszkodzili zdrowiu swojemu lub swoich bliskich. Warto śledzić je na bieżąco.

Lek przeciwbólowy wycofany z obrotu. Chodzi o wszystkie serie

Przeciwbólowy lek o nazwie Benlek wycofany z obrotu. Preparat to lek złożony zawierający trzy substancje czynne: metamizol, witaminę B1 oraz kofeinę. Ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, a także działa rozkurczowo na mięśnie gładkie.

Benlek jest lekiem stosowanym w leczeniu bólu o bardzo dużym nasileniu. Można go też stosować do obniżania gorączki, gdy inne zażywane leki nie działają. Benlek dostępny jest wyłącznie na receptę.

  • data decyzji: 29.09.2023
  • typ decyzji: wstrzymanie w obrocie
  • numer decyzji: 6/2023
  • nazwa produktu leczniczego: Benlek
  • moc produktu leczniczego: 500 mg + 38,75 mg + 50 mg
  • postać produktu leczniczego: Tabletki
  • SOLINEA sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Ciecierzynie

Ze statystyk portalu KtoMaLek.pl wynika, że najwięcej tego leku w ostatnim miesiącu sprzedano w Rzeszowie, Lublinie, Bydgoszczy, Gliwicach i Warszawie. Warto, aby komunikat do serca wzięły sobie zatem osoby z tych miast, które go zażywają.

Jak wynika z komunikatu GIF, powodem decyzji o wycofaniu leku było przekroczenie dopuszczalnego limitu zawartości dla każdego niewyspecyfikowanego zanieczyszczenia pochodzącego od chlorowodorku tiaminy.

Produkt nie odpowiada wymaganiom, dlatego Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wstrzymaniu sprzedaży leku Benlek. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

emerytura rynkowskiego

Taką emeryturę dostaje Rynkowski. Artysta zdradził kwotę. Ciężko w to uwierzyć

rumunia rosyjskie drony

Rosyjskie drony przekroczyły granicę kraju NATO. Wojsko potwierdza doniesienia