w

PiS jednak utworzy rząd? „Wszystko będzie dobrze. Wszystko. Zobaczycie niebawem”

Zaskakujący zwrot akcji. Jak poinformował europoseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński, opozycja nie przejmie władzy w Polsce.

dominik tarczyński twitter
Fot. Stock; Adrian Grycuk - Praca własna

Wygląda na to, że mimo braku większości PiS ma nadal szansę na utworzenie rządu. Nie wiadomo, co dokładnie się w tej chwili dzieje, ale trwają zapewne zakulisowe próby podebrania polityków z partii opozycyjnych. Potwierdził to poniekąd europoseł Dominik Tarczyński.

PiS utworzy rząd? „Wszystko będzie dobrze”

Pojawia się coraz więcej informacji o tym, że Prawo i Sprawiedliwość nie odda tak łatwo władzy. Kierownictwo partii rządzącej nieoficjalnie podejmuje intensywne próby pozyskania osób z ugrupowań opozycyjnych. Nie wiadomo jednak, czy uda się znaleźć ich aż tyle, by zbudować trwałą bezwzględną większość w Sejmie.

Zgodnie z oficjalnymi wynikami wyborów parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość ma jedynie 194 mandaty. Opozycja po zsumowaniu ma ich niemal 250. To sprawia, że partia Jarosława Kaczyńskiemu musi się bardzo postarać, bo brakuje sporej grupy posłów.

Europoseł Joachim Brudziński, który był szefem sztabu PiS podczas kampanii wyborczej, zapowiada rozmowy z Polskim Stronnictwem Ludowym. Oficjalnie ma do nich dojść dopiero wtedy, gdy prezydent Andrzej Duda da PiS zielone światło jeśli chodzi o próby utworzenia rządu.

Opozycja przekonana o zwycięstwie. Tusk dostał zielone światło od PO

Opozycja w tym czasie robi swoje przekonana, że wszystko jest już przesądzone. Zarząd Platformy Obywatelskiej przez aklamację podjął 19 października decyzję i powierzył misję tworzenia rządu Donaldowi Tuskowi. Poinformował o tym dziennikarz stacji radiowej RMF FM.

W pierwszych dniach po weekendzie ma dojść do wspólnego wystąpienia liderów ugrupowań opozycyjnych. Tematem ma być przyszłość ewentualnej koalicji. Politycy opozycji dostali jednocześnie zakaz wchodzenia w dyskusję z dziennikarzami i nie spekulowanie na ten temat.

Opozycja w ostatnich miesiącach już musiała wstępnie się między sobą dogadać, o czym świadczy wypowiedź prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Dopytywany przez dziennikarzy powiedział tylko, że „będzie dobrze, bo przecież wszyscy wiemy od miesięcy, że będziemy razem rządzić„.

duda opozycja spotkania liderów

Niespodziewany ruch prezydenta Andrzeja Dudy. Wyeliminuje Kaczyńskiego z polityki?

low carb przepisy

Dieta pudełkowa Low Carb. Jak sprowadzić zdrowe opcje żywieniowe do codziennej diety?