w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF OMGOMG JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ

Rząd Morawieckiego jednak powstanie? Premier ma chętnych. „Rozmowy wymagają poufności”

Mateusz Morawiecki – jak można wywnioskować z przekazów medialnych oraz jego wypowiedzi – nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Utworzy rząd?

orędzie morawieckiego 12 września
Fot. YouTube / KPRM

Premier Mateusz Morawiecki poinformował media, że nie ma zamiaru się łatwo poddawać. W zaciszu gabinetów trwają intensywne rozmowy z potencjalnymi posłami, którzy mogliby zasilić PiS lub wejść z tą partią w koalicję. To by oznaczało, że rządy Donalda Tuska jeszcze nie są przesądzone.

Morawiecki rozmawia z posłami opozycji. „Rozmowy wymagają poufności”

Dyskusje z potencjalnymi odbywają się i są podobno bardzo intensywne. Wszystko to jednak owiane jest tajemnicą i nie wiadomo nawet, gdzie do tych spotkań dochodzi. Celem Morawieckiego jest, aby nie wyszły na jaw nazwiska polityków opozycji, którzy weszli z nim w kontakt. To by się jego zdaniem mogło skończyć medialną nagonką.

Tuż po wyborach prezydent Andrzej Duda zaproponował premierowi misję tworzenia rządu, ale od tamtej pory nikt nie wierzy, że uda się PiS-owi znaleźć koalicjanta. Choć w czasie kampanii wyborczej PSL był mocno atakowany przez polityków partii rządzącej, teraz Kaczyński i Morawiecki błagają polityków tej formacji o rozmowy.

Choć plotki na temat potencjalnej koalicji PiS z PSL zdążył już zdementować Władysław Kosiniak-Kamysz, to nie wiadomo, czy ktoś z tego ugrupowania nie rozmawia z PiS-em za jego plecami. Ostatnie wypowiedzi premiera Morawieckiego i jego pewność siebie wskazują, że coś jest na rzeczy

W trakcie ostatniego spotkania z mediami w siedzibie KPRM premier był otwarcie pytany przez dziennikarzy o to, co dalej. Oznajmił, że nie będzie ujawniał szczegółów, ale powiedział wprost, że rozmowy z politykami różnych formacji trwają i kontakty te są intensywne.

Dekalog Polskich Spraw. Premier na stole kładzie gotowe projekty ustaw

Tego typu rozmowy wymagają poufności. Ja danego słowa nigdy nie złamię. Te osoby, z którymi się spotykam, muszą zachować swoje bezpieczeństwo polityczne – powiedział tajemniczo Mateusz Morawiecki. Nie powiedział jednak o kogo chodzi w obawie przed medialną burzą, na której tym politykom nie zależy.

20 listopada premier zaproponował też Szymonowi Hołowni budowę wspólnego frontu i rządu ponad podziałami. Na stole położył też gotowe projekty ustaw, które zakładają między innymi utrzymanie zerowej stawki podatku VAT na żywność do połowy 2024 roku czy zwiększenie wydatków na edukację i szkolnictwo nawet do poziomu 6 proc. PKB.

Poszukiwaliśmy wspólnych punktów w innych programach, które są podobne do naszych. Chcę odejść od pustych frazesów ujętych w tzw. 24. ogólnikach. Mam apel do parlamentarzystów. Was wybrali wyborcy i jesteście zobowiązani wobec nich – przekonywał Morawiecki w apelu do polityków opozycji.

Nie żyje znany polski siatkarz. Miał tylko 30 lat. Jego ciało wyłowiono z rzeki

twarde mięso mielone

Suche i twarde mielone to już przeszłość. Kucharz wskazał, który składnik za to odpowiada