w

KOCHAM TO!KOCHAM TO!

ZENEK. Mamy zwiastun filmu o Martyniuku. Będzie się działo!

Zwiastun filmu „Zenek” pojawił się na profilu TVP VOD na YouTube. Telewizja Polska jest bowiem producentem filmu o gwieździe disco polo.

film zenek zwiastun
Fot. YouTube / TVP VOD

Zwiastun filmu „Zenek” trwa 1,5 minut i pokazuje przekrój sytuacji z całej produkcji – zarówno z młodym, jak i dorosłym bohaterem. 

„Zenek” – zwiastun filmu

W oficjalnym opisie filmu możemy przeczytać, że “Zenek” to historia chłopaka z podlaskiej wsi, który realizuje swoje wielkie marzenie o tym, by śpiewać i bawić tłumy. Dzięki uporowi, ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeniom osiągnął niebywały sukces, udowadniając wszystkim, że ‘Król disco polo jest tylko jeden!’.

To wszystko możemy zobaczyć także w zwiastunie.

Kto zagra w filmie?

Obsada filmu jest zaskakująca. Jeśli myślicie, że zagrają tam podrzędni autorzy, to grubo się mylicie. W produkcji wystąpi m.in. Jan Frycz czy Piotr Cyrwus!

Młodego Zenona Martyniuka zagra Jakub Zając (znany np. z produkcji Canal+ “Belfer”), a dorosłego Krzysztof Czeczot. Aktor znany jest z wielu polskich produkcji, m.in. z “Pitbulla”, “Dom Zły” czy “Gotowi na wszystko. Exterminator”. W rolę żony piosenkarza wcieli się Klara Bielawka.

Czytaj również: Jest oficjalny plakat filmu o Zenku Martyniuku. Produkcja wkrótce w kinach

Reżyserią zajął się natomiast Jan Hryniak, którego możecie kojarzyć z filmu “Trick”.

TVP producentem

Telewizja Polska jest producentem całego przedsięwzięcia. To pierwsza taka sytuacja w historii działań publicznego nadawcy. Dotąd TVP była jedynie koproducentem filmów.

Teraz jednak chce wejść na rynek pełnometrażowych produkcji. Prezes Jacek Kurski podczas prezentacji zimowej ramówki zapowiedział, że prowadzona przez niego spółka chce póki co produkować dwa pełnometrażowe filmy rocznie.

Mecenasem filmu jest natomiast Województwo Podlaskie, a patronem honorowym Bocian Pożyczki.

“Zenek” – kiedy w kinach?

Film trafi do kin 14 lutego, a więc w walentynki. Data premiery nie jest więc w żadnym stopniu przypadkowa. Produkcja nie jest o miłości, ale z pewnością wiele par wybierze ją na miłe spędzenie czasu w ten wyjątkowy dzień.

starszy człowiek

Wzruszająca historia. Znalazła zaginionego ojca… dzięki Facebookowi

kosz na śmieci

Straszny widok! W koszu na śmieci w Wielkopolsce znaleziono głowę