w

Wielka tragedia. Niepełnosprawny chłopiec zmarł, gdy ojciec był w szpitalu

Niepełnosprawny chłopiec zmarł po kilku dniach samotności w domu. W tym czasie jego rodzina przebywała w szpitalu z podejrzeniem koronawirusa Wuhan.

niepełnosprawny chłopiec koronawirus wuhan

16-letni niepełnosprawny chłopiec zmarł samotnie w domu po tym, jak jego jedyny rodzic i brat byli w szpitalu z podejrzeniem koronawirusa.

Dlaczego niepełnosprawny chłopiec został sam?

W chińskiej prowincji Hubei jedyny ojciec i młodszy brat Yana Chenga zostali zabrani do szpitala na kwarantannę w związku z podejrzeniem koronawirusa Wuhan.

Przebywający na wózku inwalidzkim Cheng został sam w domu.16-letni chłopiec z ciężką niepełnosprawnością fizyczną nie przeżył jednak tygodnia samotności. Nie znaleziono w nim żadnych objawów koronawirusa.

POLECAMY:
Czarny scenariusz. Przez koronawirusa nie odbędzie się wielka impreza

Ojciec chłopca, Yan Xiaowen, na początku epidemii pojechał do szpitala na kontrolne badania. Mężczyzna miał objawy koronawirusa Wuhan i okazało się, że musi pozostać w szpitalu. Zatrzymano tam także jego 11-letniego syna, u którego również podejrzewano zarażenie.

16-letni Cheng miał wrócić jednak do domu. Śledztwo wyjaśnia dlaczego podjęto taką decyzję, skoro przebywający na wózku inwalidzkim chłopiec z autyzmem i mózgowym porażeniem dziecięcym miał zostać sam w domu.

Żenujący poziom pomocy społecznej

Jego ojciec skontaktował się z lokalnymi władzami i grupami pomocy. Według tych pierwszych chłopiec miał zapewnioną opiekę 24 i 26 stycznia, chociaż Xiaowen poprosił, aby pomagano chłopcu codziennie. Chodziło głównie o przygotowanie posiłków oraz kwestie higieniczne.

Kiedy jego ciocia przyjechała do chłopca 28 stycznia, Cheng był już w bardzo złym stanie. Fizycznym i psychicznym. Chłopiec zmarł dzień później, 29 stycznia.

Odpowiednie władzy rozpoczęły już dochodzenie w celu ustalenia przyczyny śmierci.

Koronawirus Wuhan

Przypomnijmy, że już ponad 8 000 osób zostało zarażonych koronawirusem Wuhan. Ofiary śmiertelne liczone natomiast są już w setkach.

źródło: dailymail

Zobacz także:

kaczor donald kupa

Co za żenada. Kupa (dosłownie) w magazynie dla dzieci

janusz góraj z gorzowa odzyskal wzrok

Lekarze w szoku. Niewidomy z Gorzowa odzyskał wzrok… po wypadku