w

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! WTFWTF

Straszny widok. Wyrzucił psa z dziewiątego piętra wieżowca

Zwyrodnialec wyrzucił psa z dziewiątego piętra. Co ciekawe, nie był ani właścicielem psa, ani właścicielem mieszkania. Brał tam udział w libacji alkoholowej.

wyrzucił psa z dziewiątego piętra

Pod koniec stycznia funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o przestępstwo. Okazało się, że jeden z nich wyrzucił psa z dziewiątego piętra.

Co się stało?

Komenda Miejska w Legnicy została powiadomiona o tym, że ktoś wyrzucił psa z 9 piętra wieżowca na terenie miasta. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z legnickiej komendy, którzy zatrzymali dwóch mężczyzn do tej sprawy.

W toku wykonywanych czynności, sprawcą okazał się jeden z zatrzymanych, 25-letni mieszkaniec miasta, który nie był właścicielem zwierzęcia. W mieszkaniu brał udział w libacji alkoholowej. Tłumaczył się tym, że pies go zdenerwował, więc postanowił wyrzucić go przez okno.

Co stanie się z mężczyzną, który wyrzucił psa z dziewiątego piętra?

Mężczyzna usłyszał już jednak zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Legnicy na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.

Kary za znęcanie się nad zwierzętami

Kary za znęcanie się nad zwierzętami opisano w Ustawie o ochronie zwierząt z 21 sierpnia 1997 r. Art. 35 tej ustawy opisuje dokładnie odpowiedzialność karną za zabijanie, uśmiercanie lub dokonywanie uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów ustawy albo znęcanie się nad zwierzęciem.

Wedle przepisów kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli jednak sprawca czynu działa ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

źródło: Policja Dolnośląska

koronawirus krematoria

Koronawirus. Krematoria w Wuhan nie nadążają palić ciał ofiar

tsue kara polska

Unia Europejska atakuje. Astronomiczna kara dla Polski?