w ,

Ksiądz poświęcił porodową kukłę. Internauci zareagowali jednoznacznie

Podczas uroczystego otwarcia Centrum Symulacji Medycznej w Rzeszowie tradycyjnie pojawił się ksiądz z kropielnicą. Poświęcił nie tylko budynek, ale i porodową kukłę.

ksiądz poświęcił kukłę
Fot. Adobe Stock - zdjęcie ilustracyjne; w rogu: Patryk Ogorzałek (screenshot)

Podczas uroczystego otwarcia Centrum Symulacji Medycznej w Rzeszowie tradycyjnie pojawił się ksiądz z kropielnicą. Poświęcił nie tylko budynek, ale i porodową kukłę.

Ksiądz poświęcił fantom porodowy

Otwarcie nowoczesnej medycznej placówki w Rzeszowie zapewne w ogóle by nie było tematem ogólnopolskim, gdyby nie pewien detal. Podczas uroczystości wydarzyło się coś, co nie pozostało bez echa.

Internet obiegło zdjęcie reportera jednej z dużych gazet. Widać na nim nie tylko dyrekcję otwieranej placówki, ale i  lekarzy oraz… księdza. W dłoni tradycyjnie kropidło, z którego krople święconej wody lecą na porodową kukłę. To nic innego jak przyrząd edukacyjny symulujący poród. Kukła oczywiście znajduje się cały czas w gotowości do rodzenia…

Portal natemat.pl podał z kolei, że fantom ma edukować w przyszłości medyków z Rzeszowa. Kukła potrafi płakać, śmiać się, krzyczeć i wyrażać wiele innych emocji związanych z procesem porodowym. Zupełnie jak prawdziwa kobieta.

Na stałe jest podłączony do całej medycznej aparatury, co dodatkowo dodaje realizmu. Nie sposób nie wspomnieć o sztucznej krwi, która pływa wewnątrz kukły.

Placówka w modernizacji

Rzeszowskie Centrum Symulacji Medycznej nie widzi w tym ciekawostki. W budynku znaleźć można wiele innych fantomów. Nie mamy jednak informacji, czy wszystkie zostały poświęcone przez duchownego. Wiadomo jednak, że w placówce mają miejsce rozległe prace modernizacyjne i uzupełnianie gabinetów drogim i nowoczesnym sprzętem. Powstać ma tam także specjalny szpitalny oddział ratunkowy.

Święcenie wszystkiego

To, co ma miejsce przy otwieraniu każdej właściwie inwestycji w Polsce nie jest zdziwieniem. Ksiądz święci wszystko i wszędzie – od ścian, obrazów po ulice, mosty i kanalizacyjne klapy. Jeśli ktoś chce na bieżąco śledzić święcenie przedmiotów w Polsce, może regularnie zaglądać na profil „Polish Priests Blessin Things”.

Źródło: natemat.pl, wp.pl

wzrost cen zakupy

Niestety, to niemal pewne. Ceny będą dalej rosnąć

policja psy awaria rury

„Żegnajcie nasi niebiescy bracia”. Łzy cisną się do oczu