w

KOCHAM TO!KOCHAM TO!

7 mln Polaków zagrożonych ubóstwem. Dramatyczne informacje

Skrajne ubóstwo może dotknąć nawet 7 mln osób w Polsce. W skrajnej nędzy jest nawet 2 mln Polaków. Najnowsze dane nie pozostawiają złudzeń. Nie jest dobrze.

ubóstwo

Skrajne ubóstwo może dotknąć nawet 7 mln osób w Polsce. W skrajnej nędzy jest nawet 2 mln Polaków. Najnowsze dane nie pozostawiają złudzeń. Nie jest dobrze.

Skrajne ubóstwo zagląda w oczy

W ramach przeciwdziałania rosnącej biedzie celem było do tej pory głównie ograniczanie liczby osób, które są problemem dotknięte. W chwili obecnej nawet 7 mln obywateli może być skrają biedą zagrożonych. To i tak mniej, niż jeszcze w 2018 r. Bieda dla nich powoduje całkowite wykluczenie z życia społecznego.

POLECAMY:
Przed nami fala podwyżek. Inflacja zagląda nam do portfeli

W skrajnej nędzy żyje na pewno w Polsce nie mniej niż 2 mln ludzi. Spadła liczba osób zagrożonych ubóstwem w porównaniu do danych sprzed kilku lat, niestety w 2018 roku trend spadkowy się zatrzymał i zagrożenie znowu wzrasta. Co ciekawe, ubóstwo dotyczy każdej grupy społecznej.

Specjaliści wyrażają głęboką nadzieję, że polityka oraz odpowiednie wykorzystanie unijnych funduszy w okresie do 2027 r. pozwoli ograniczyć te dramatyczne liczby, a zagrożenie ubóstwem będzie dotyczyło zaledwie 1,5 mln osób. To jednak bardzo ambitny plan.

POLECAMY:
Koszmarne dane z GUS. W Polsce rośnie ubóstwo!

Środki finansowe z UE przeznaczone na walkę z rosnącym ubóstwem jak i wykluczeniem społecznym są niestety niewielkie. Nie ma więc co się łudzić, że uda się nie tyle rozwiązać wszystkie problemy, co je ograniczyć.

Praca nie chroni przed biedą

Dane z całej Unii Europejskiej też nie są pocieszające. Nawet co dziesiąty pracujący mieszkaniec UE zarabia poniżej granicy ubóstwa wyznaczonej w swoim kraju. Nawet dobra kondycja gospodarcza krajów członkowskich nie powoduje, że ryzyko wpadnięcia w biedę spada. Nie ulega jednak wątpliwości, że bieda dotyczy głównie osób o słabym wykształceniu lub pracujących w ograniczonym wymiarze godzin.

POLECAMY:
Tak dobrze nie było od prawie 30 lat. Niesamowita statystyka dot. Polaków

Sytuacja w naszym kraju jest podobna do unijnej średniej. Najgorzej było w 2005 r., kiedy ryzyko biedy dotykano nawet 14 proc. pracujących. Dane podawane przez Eurostat mówią, że ryzykiem popadnięcia w ubóstwo bardziej zagrożeni są mężczyźni niż kobiety. W Polsce jest podobnie. Niestety rośnie też ryzyko biedy wśród osób dobrze wykształconych.

Źródło: interia.pl, obserwatorfinansowy.pl

przyjaciele hbo max

Kultowy amerykański serial powraca. Gdzie i kiedy?

krzysztof jackowski jasnowidz wybory prezydenckie andrzej duda

Krzysztof Jackowski wie, kto będzie prezydentem. Zaskoczeni?