w ,

Co za metamorfoza. Po rodzinnej tragedii schudła blisko 70 kg [ZDJĘCIA]

Za utratę najbliższych osób Renatta Keith zapłaciła utratą 50 kg wagi. Po zawstydzającym wydarzeniu wzięła się jednak za siebie. Efekt jest szokujący.

renatta keith
Fot. Instagram/Renatta Keith

Takie historie nie tylko zadziwiają czy wręcz szokują, ale także dają potężnego motywacyjnego kopa. Poznajcie historię Renatty Keith.

Renatta Keith. Dlaczego kobieta zaczęła tyć?

W ciągu kilku lat świat Renatty Keith upadł. Młoda Amerykanka kolejno straciła matkę, ojca i brata.

W 2009 r. jej matka zmarła z powodu uzależnienia od narkotyków. Cztery lata później jej ojciec, który służył jako żołnierz w Iraku, zmarł na chorobę Parkinsona. To Renatta odnalazła jego martwe ciało.

Te dwie śmierci już miały duży wpływ na młodą kobietę, która zaczęła szukać schronienia w jedzeniu, by złagodzić swój smutek. Los nie był jednak łaskawy i rok później zabrał kolejną bliską osobę. Jej brat zmarł z powodu zatrucia alkoholem.

Renatta Keith szczerze o tyciu

W wieku 37 lat Renatta zaczęła mocno przybierać na wadze. „Zjadłam całodzienne kalorie przed południem. I prawie wszystkie moje posiłki pochodziły z fast-foodów”, wyjaśniła młoda kobieta. Taki tryb życia doprowadził ją do ponad 130 kilogramów.

POLECAMY:
Maciej Dowbor szczerze o prywatności pewnej sfery. "Jestem brutalny"

Dopiero podczas podróży do Los Angeles Renatta zrozumiała, co się stało z jej ciałem. Gdy wsiadła do samolotu, zdała sobie sprawę, że nie mieści się już na siedzeniu i załoga musi zapewnić jej specjalny pas.

To upokorzenie uświadomiło mi, że musiałam coś zrobić ze swoim ciałem. Musiałam lepiej traktować swoje ciało. Ten dyskomfort osiągnął szczyt, gdy musiałam poddać się operacji kręgosłupa. Ból i rekonwalescencja uświadomiły mi, że musiałam schudnąć, aby uniknąć zagrożenia dla zdrowia” – wyznała szczerze.

Niesamowita metamorfoza

W ciągu dwóch lat Renatta wzięła się za siebie i doszła do 63 kg. „Kiedy zaczęłam uprawiać sport i dobrze się odżywiać, miałam jasność umysłu i skupienie, jak nigdy dotąd. Patrzyłam na zdjęcie mojej blizny i to mnie motywowało. Doświadczyła bowiem sytuacji, w której nie była już w stanie zginać się, chodzić ani siedzieć zbyt długo. Nigdy więcej nie chcę tego doświadczać” – powiedziała.

POLECAMY:
Wyglądają jak siostry, w rzeczywistości to matka z córką. Trudno zgadnąć, kto jest kim

Kobieta założyła profil Instagramie, gdzie poza własnymi zdjęciami publikuje fotografie swoich posiłków, aby zmotywować innych do odchudzania.

Na kolejnych slajdach prezentujemy kilka zdjęć Amerykanki. Jeśli borykacie się choćby z drobną nadwagą, na pewno zmotywują was do działania. Na jednym z nich widać dokładnie, że Renatta Keith boryka się teraz z wiotką skórą, ale nie mogło być inaczej po tak ogromnej liczbie zrzuconych kilogramów.

paweł królikowski nie żyje

PILNE: Straszna wiadomość! Znany aktor przegrał walkę z chorobą

koronawirus w polsce grodzki karczewski mycie rąk

Politycy-lekarze uczą nas, jak poprawnie myć ręce. Jeden zaliczył wpadkę