w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ

PILNE! Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce oficjalnie potwierdzony

Nie mamy już złudzeń – pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce oficjalnie został potwierdzony.

pierwszy przypadek koronawirusa w polsce

Nie mamy już złudzeń – pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce oficjalnie został potwierdzony. Zrobił to osobiście minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas porannej konferencji prasowej.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce potwierdzony

Koronawirus został odkryty u pacjenta przebywającego aktualnie w szpitalu w województwie lubuskim (Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze). Pacjent w tej chwili twierdzi, że czuje się… dobrze. Oprócz niego w naszym kraju hospitalizacja dotyczy 68 osób, a około 500 osób jest poddanych kwarantannie.

POLECAMY:
DRASTYCZNE. Podejrzani o koronawirusa wyciągani siłą z domów

Procedury wymagają od nas dużej ostrożności. Jesteśmy dobrze wyposażeni, znamy procedury. Na ten moment to nie jest żadne szaleństwo, ale liczymy się z tym, że zachorowań może być sporo – powiedział kierownik oddziału chorób zakaźnych Jacek Smykał.Jesteśmy prawdopodobnie najlepiej wyposażonym szpitalem w zachodniej Polsce – przekonuje.

Zarażony mężczyzna twierdzi, że wrócił z festiwalu karnawałowego z Niemiec. Był świadomy, że w mieście, w którym przebywa, były przypadki infekcji. W związku z tym trafił do szpitala natychmiast jak tylko źle się poczuł. Rodzinę mężczyzny i wszystkie inne osoby, które miały z nim kontakt w ostatnich dniach, objęto kwarantanną i są pod stałą obserwacją.

POLECAMY:
TYLKO DLA DOROSŁYCH. Wyciekło nagranie osoby zarażonej koronawirusem z Chin

Chory przywiózł wirusa z Niemiec?

Mężczyzna – jak wynika z relacji mediów – został przewieziony do szpitala w trybie pilnym transportem medycznym. – Wszystko zadziałało książkowo i za to bardzo dziękuję – powiedział podczas spotkania z mediami minister. – Bardzo dziękuję służbom sanitarnym za sprawne działanie oraz wojewodzie za to, że jest odpowiednia karetka do przewozu osób – mówił Łukasz Szumowski.

Co powinno nas martwić? Chory nie jest seniorem, ponieważ nie jest z tzw. grupy wysokiego ryzyka. Do tej grupy należą głownie osoby starsze i te, które już chorują na choroby układu oddechowego (astma i inne).

Koronawirus zagraża całemu światu

Koronawirus rozprzestrzenia się w tempie błyskawicy. Nie licząc Chin, od których wszystko się zaczęło, wydaje się, że największe ogniska są aktualnie w Korei Południowej, Iranie, we Włoszech i Japonii.  Śmiertelny wirus infekuje też kolejne kraje Europy. Na liście są Włochy, Niemcy, Hiszpania, Austria, Francja, Wielka Brytania, Rosja, Belgia, Szwecja, Finlandia, Szwajcaria, Chorwacja, Macedonia Północna, Gruzja, Rumunia, Grecja, Norwegia. Od dziś także Polska.

Źródło: Onet.pl, WP.pl

Zobacz także:

łapy związane taśmą klejącą

Dosłownie uciekł śmierci. Pysk i łapy miał związane taśmą klejącą

ceny paliw

Doskonałe informacje z rynku paliw. Kierowcy będą zachwyceni