w

Kamila Boruta – kim jest uczestniczka „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?

Trzynasta edycja programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” startuje już za chwilę w Polsacie. Kim jest jedna z uczestniczek, Kamila Boruta?

kamila boruta
Fot. YouTube / Polsat

W sobotę 7 marca startuje trzynasta już edycja programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Jedną z uczestniczek jest Kamila Boruta, o której dotąd tak naprawdę niewiele wiadomo. Kim jest uczestniczka show Polsatu?

Kim jest Kamila Boruta?

Kamila Boruta to polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Jak można przeczytać na wikipedii, w teatrze zadebiutowała w 2004 roku w przedstawieniu „Między dniem a nocą. Dybuk” w Teatrze Żydowskim w Warszawie. W 2006 roku ukończyła Studio Aktorskie przy Teatrze Żydowskim w Warszawie i zdała egzamin eksternistyczny.

Od 2009 roku jest aktorką Teatru Rampa w Warszawie. Gościnnie występuje także w Teatrze Żydowskim w Warszawie.

Kariera w teatrze i telewizji

W 2017 roku otrzymała nagrodę za najlepszą rolę kobiecą na Festiwalu Małych Prapremier 2017 w Wałbrzychu za spektakl Dzień Dziecka w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego.

Boruta w latach 2014-2016 grała jedną z kluczowych ról w światowej sławy musicalu „Rent”, gdzie – jak możemy przeczytać na stronie Teatru Rampa – urzekła publiczność niezwykłym połączeniem piękna swego głosu i ciała.

W ostatnich latach Boruta udziela się także w telewizji. Zagrała m.in. pielęgniarkę Kamilę w filmie „Proceder” (2019), „Czarną” w serialu „Nokaut” (2019) czy Jowitę Kawecką w serialu „Miłość na zakręcie” (2019). W przeszłości gościła także w innych serialach, m.in. „M jak miłość”, „Na dobre i na złe” czy „Na sygnale”.

Kamila Boruta – wiek, rodzina

Kamila Boruta urodziła się w 1984 roku w Siedlcach. Ma więc 36 lat. Aktorka w latach 2011-2017 była związana z aktorem i reżyserem Marcinem Hycnarem. Para wzięła jednak rozwód.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 2020

Poza Borutą, w popularnym show Polsatu wystąpi także siedmiu innych uczestników. To: Gosia Andrzejewicz, Natalia Avelon, Paweł Dudek (Czadoman), Karol Dziuba, Marta Gałuszewska, Filip Gurłacz oraz Maurycy Popiel.

Jurorami w tej serii będą: Małgorzata Walewska, Katarzyna Skrzynecka, Kacper Kuszewski i Adam Strycharczuk. Ten ostatni to zwycięzca poprzedniej edycji, który zastąpił w jury zmarłego niedawno Pawła Królikowskiego.

Prowadzącymi program od początku emisji programu pozostają oczywiście Maciej Dowbor i Piotr Gąsowski.

Pierwszy odcinek programu zostanie wyemitowany w sobotę 7 marca 2020 r. o godzinie 22:00.

Na kolejnych slajdach możecie zobaczyć kilka zdjęć aktorki związanych z udziałem w programie.

marcin "różal" różalski

TVN głodził uczestników programu? Szczere wyznanie gwiazdy MMA

podwyżki cen prądu podwyżki energii elektrycznej rekompensaty

Znów podwyżka cen prądu? Kolejny raz zajrzą nam do portfeli