w

Maurycy Popiel – kim jest uczestnik “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?

Trzynasta edycja programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” startuje już za chwilę w Polsacie. Kim jest jeden z uczestników, Maurycy Popiel?

maurycy popiel
Fot. YouTube / Polsat

W sobotę 7 marca startuje trzynasta już edycja programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Jednym z uczestników jest Maurycy Popiel, o którym dotąd wiadomo stosunkowo niewiele. Kim jest uczestnik show Polsatu?

Kim jest Maurycy Popiel?

Maurycy Popiel to aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Podobnie jak straszy brat Andrzej jest wychowankiem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Był uczniem w klasie mistrzowskiej Krzysztofa Globisza.

POLECAMY:
Natalia Avelon – kim jest uczestniczka “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?

Jak można przeczytać na stronie Teatru Bagatela, dzięki swojej mamie Lidii Bogaczównie jest związany z aktorstwem od dziecka.

W 2008 r. ukończył V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

Według notki zamieszczonej na stronie teatru jest kibicem Cracovii.

Kariera aktorska

Oprócz ról w przedstawieniach studenckich ma na koncie także występy w nowohuckim Teatrze Ludowym („Skrzydlak”, reż. W. Nurkowski) i Operze Krakowskiej („Śpiewam miłosny rym”, reż. W. Nurkowski).

POLECAMY:
Kamila Boruta - kim jest uczestniczka "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"?

Jego przedstawieniami dyplomowymi były „Mroczna gra albo historie dla chłopców” Carlosa Murilla i „Ferdydurke” wg Gombrowicza, w której wystąpił w poczwórnej roli Pyza, Pimki, Józia i Hurleckiego.

Na scenie Teatru Bagatela zadebiutował w farsie „Wieczór kawalerski” oraz dołączył do obsady cieszącej się niesłabnącą popularnością farsy „Mayday 2”.

Zagrał też kilka epizodów telewizyjnych i wziął udział w filmie Janusza Majewskiego „Mała matura 1947” oraz wystąpił u Jana Komasy w „Mieście 44”.

POLECAMY:
Filip Gurłacz – kim jest uczestnik “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?

Poza tym znany jest z gry w serialach takich jak: „M jak miłość”, „Pierwsza miłość”, „Czas honoru” czy „Korona królów”.

Maurycy Popiel – wiek, dziewczyna

Maurycy Popiel urodził się 3 stycznia 1990 roku w Krakowie, co oznacza że ma 30 lat. Prywatnie związany jest natomiast z aktorką Izabelą Warykiewicz.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 2020

Poza Popielem, w popularnym show Polsatu wystąpi także siedmiu innych uczestników. To: Gosia Andrzejewicz, Natalia Avelon, Kamila Boruta, Paweł Dudek (Czadoman), Karol Dziuba, Marta Gałuszewska oraz Filip Gurłacz.

Jurorami w tej serii będą: Małgorzata Walewska, Katarzyna Skrzynecka, Kacper Kuszewski i Adam Strycharczuk. Ten ostatni to zwycięzca poprzedniej edycji, który zastąpił w jury zmarłego niedawno Pawła Królikowskiego.

POLECAMY:
Karol Dziuba – kim jest uczestnik “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?

Prowadzącymi program od początku emisji programu pozostają oczywiście Maciej Dowbor i Piotr Gąsowski.

Pierwszy odcinek programu zostanie wyemitowany w sobotę 7 marca 2020 r. o godzinie 22:00.

Na kolejnych slajdach możecie zobaczyć kilka zdjęć Maurycego Popiela.

jacek kurski andrzej duda tvp weto 2 mld

Jacek Kurski oddał się do dyspozycji prezydenta Dudy

andrzej duda podpisał ustawę 2 mld media publiczne

Andrzej Duda podpisał ustawę – będą 2 mld na media publiczne