w ,

Janja Lesar – kim jest gwiazda „Tańca z gwiazdami”? Ujawniamy szczegóły

Janja Lesar wystąpiła już w dziesięciu edycjach „Tańca z gwiazdami”, a mimo to nadal niewiele o niej wiadomo. W tym artykule przybliżamy postać tancerki.

janja lesar
Fot. Instagram/Janja Lesar

Janja Lesar to jedna z tancerek związanych od dawna z „Tańcem z Gwiazdami”. Wielu ludzi wyszukuje informacji na jej temat, więc służymy pomocą. W tym artykule znajdziecie wszystkie najważniejsze dane.

Janja Lesar. Instagram, mąż i wiek

Janja Lesar to słoweńska tancerka, trenerka tańca w Egurrola Dance Studio i choreografka programu „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami„.

Z tańcem towarzyskim związana jest już od… piątego roku życia. Jako jedenastolatka zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Słowenii w 10 tańcach. Jej pierwszym większym sukcesem była wygrana w znanym turnieju „British Open” w 1996 roku w kategorii do 21 lat.

W 2003 roku zaczęła trenować z Krzysztofem Hulbojem, z którym stworzyła jedną z najlepszych amatorskich par. W 2008 roku para ta zdobyła mistrzostwo Polski w tańcach latynoamerykańskich. Jak podaje Egurrola Dance Agency, po tym zdarzeniu Lesar i Hulboj podjęli decyzję o przejściu na zawodowstwo.

Poza tańcem, ma za sobą także dwa epizody filmowe – w 2009 roku wystąpiła w filmie „Kochaj i tańcz”, a także stworzyła choreografię do filmu „Zjednoczone stany miłości” (2016).

Lesar. „Taniec z Gwiazdami” i jej debiut

W tym samym 2008 roku Lesar zadebiutowała w „Tańcu z Gwiazdami„, emitowanym wtedy jeszcze przez TVN. W pierwszej dla niej, a ósmej ogólnie edycji, w parze z Pawłem Stasiakiem zajęła ostatnie miejsce. Potem było już jednak lepiej, bowiem w dziewiątej edycji razem z Marcinem Chochlewem uplasowali się na 9. pozycji.

W dziesiątej edycji Janja Lesar wraz z Michałem Kwiatkowskim wskoczyła na podium konkursu, zajmując 3. miejsce. Znacznie gorzej tancerce poszło w dwunastej edycji programu, w której to wraz z Maciejem Jachowskim zajęła ostatnie miejsce. Po jednym z najgorszych występów przyszedł jednak ten najlepszy. W trzynastej edycji programu, ostatniej emitowanej na TVN-ie, wraz z Bilguunem Ariunbaatarem zajęła bowiem drugie miejsce.

Rozpoczęcie współpracy z Polsatem także nie wyszło najgorzej. Słowenka razem z Dawidem Kwiatkowskim wytańczyła bowiem trzecie miejsce. Lesar występowała następnie z Michałem Koterskim (druga edycja na Polsacie, zajęli 8. miejsce), Popkiem (ósma edycja na Polsacie, 3. miejsce) oraz Pawłem Stankiewiczem (dziewiąta edycja na Polsacie, 9. miejsce).

Największy sukces przyszedł jednak w jubileuszowej, dziesiątej edycji show Polsatu. Janja Lesar wraz z Michałem Kordasem wygrali bowiem cały program.

Janja Lesar – wiek, partner

Choć od wielu lat związana jest z Polską, urodziła się 1 listopada 1977 roku w Lublanie, stolicy Słowenii. Według informacji zamieszczonych na Wikipedii, jest córką Olgi i Janja Lesarów. Jej matka pracuje w marketingu, a ojciec prowadzi drukarnię i restaurację. Ma młodszego brata, Lukę.

Jest związana z wspomnianym wyżej Krzysztofem Hulbojem. I to pomimo faktu, że dwukrotnie wyznała już miłość uczestnikom programu – Dawidowi Kwiatkowskiemu oraz Michałowi Kordasowi. Miało to jednak oczywiście miejsce podczas udziału w programie i było wyłącznie wyrazem sympatii.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Krzysztof B. Hulboj (@princekriss)

Na kolejnych slajdach możecie zobaczyć kilka zdjęć utalentowanej tancerki.

magda gessler kuchenne rewolucje

Magda Gessler jako lekarz? To sprawia jej ogromną frajdę

tom hanks znani ludzie zakażeni koronawirusem

Tom Hanks i inni – znane osoby zakażone koronawirusem [TOP 10]