w ,

Zenek Martyniuk w szponach koronawirusa. „Trzeba umyć każdy paluszek”

Zenek Martyniuk, niekwestionowany król disco polo, pokazał nam, jak prawidłowo myć ręce. Lider zespołu Akcent zamieścił w sieci nagranie, na którym mydli ręce w rytmie „Mydełka Fa”.

zenek martyniuk myje ręce koronawirus

Zenek Martyniuk, niekwestionowany król disco polo, pokazał nam, jak prawidłowo myć ręce. Lider zespołu Akcent zamieścił w sieci nagranie, na którym mydli ręce w rytmie „Mydełka Fa”.

Zenek Martyniuk myje dokładnie każdy paluszek

Moi drodzy, pokażę Państwu, jak sobie odliczyć 30 sekund żeby dokładnie umyć ręce. Mój kolega z kapeli, Waldek, mówi, że trzeba sobie dokładnie umyć sobie każdy paluszek – mówi w filmiku Zenek Martyniuk, po czym zaczyna śpiewać „Mydełko Fa„.

Warto zauważyć, że po całym procesie mycia rąk, Zenek Martyniuk wyłączył wodę… łokciem. To dość istotne, aby nie dotykać kranów i kurków. Na koniec użył płynu antybakteryjnego. Zenek poszedł w ślady innych gwiazd, które z powodu epidemii koronawirusa postanowiły pokazać, jak myją ręce.

POLECAMY:
Disco polo na Eurowizji? Tego jeszcze nie grali...

Kilka dni temu na podobny pomysł wpadła Beata Kozidrak, liderka zespołu Bajm. Pokazała swój sposób na mycie rąk i również upubliczniła nagranie z łazienki.

Inni artyści też uczą mycia rąk

Prawidłowe mycie rąk powinno trwać ok. 30 sekund. To dokładnie tyle, ile trwa dwukrotne zaśpiewanie refrenu „Białej armii” Beaty Kozidrak i zespołu Bajm. Jej nagranie możecie zobaczyć poniżej.

ZOBACZ NAGRANIE

Tylko higiena nas uratuje! Uwielbiam Was za kreatywność. Teraz ja czekam na Wasze filmy. Wybierajcie piosenki z mojego repertuaru do woli. Oznaczcie tylko hastagiem #30sekunddlazdrowia – powiedziała Kozidrak na zakończenie. Faktycznie, hashtag w sieci stał się prawdziwym challengem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Tylko higiena nas uratuje! 😜🖐 Uwielbiam Was za kreatywność. Teraz ja czekam na Wasze filmy. Wybierajcie piosenki z mojego repertuaru do woli 🤪 Oznaczcie tylko hashtagiem #30SekundDlaZdrowia

Post udostępniony przez Beata Kozidrak (@beatakozidrak)

Piosenkarze bez wątpienia chcą, by o nich mówiono nawet teraz w kryzysie związanych z koronawirusem, kiedy nie mogą koncertować. Ważne jednak, że ma to walor edukacyjny.

Źródło: se.pl, YouTube

Zobacz także:

straż graniczna koronawirus w polsce transport świń krów

Straż Graniczna apeluje w sprawie zwierząt. „Sytuacja jest tragiczna!”

big brother koronawirus

Uczestnicy „Big Brothera” nie wiedzieli o wirusie. Reakcja wyciska łzy