w ,

Zenek Martyniuk w szponach koronawirusa. „Trzeba umyć każdy paluszek”

Zenek Martyniuk, niekwestionowany król disco polo, pokazał nam, jak prawidłowo myć ręce. Lider zespołu Akcent zamieścił w sieci nagranie, na którym mydli ręce w rytmie „Mydełka Fa”.

zenek martyniuk myje ręce koronawirus

Zenek Martyniuk, niekwestionowany król disco polo, pokazał nam, jak prawidłowo myć ręce. Lider zespołu Akcent zamieścił w sieci nagranie, na którym mydli ręce w rytmie „Mydełka Fa”.

Zenek Martyniuk myje dokładnie każdy paluszek

Moi drodzy, pokażę Państwu, jak sobie odliczyć 30 sekund żeby dokładnie umyć ręce. Mój kolega z kapeli, Waldek, mówi, że trzeba sobie dokładnie umyć sobie każdy paluszek – mówi w filmiku Zenek Martyniuk, po czym zaczyna śpiewać “Mydełko Fa“.

Warto zauważyć, że po całym procesie mycia rąk, Zenek Martyniuk wyłączył wodę… łokciem. To dość istotne, aby nie dotykać kranów i kurków. Na koniec użył płynu antybakteryjnego. Zenek poszedł w ślady innych gwiazd, które z powodu epidemii koronawirusa postanowiły pokazać, jak myją ręce.

POPULARNE
Disco polo na Eurowizji? Tego jeszcze nie grali...

Kilka dni temu na podobny pomysł wpadła Beata Kozidrak, liderka zespołu Bajm. Pokazała swój sposób na mycie rąk i również upubliczniła nagranie z łazienki.

Inni artyści też uczą mycia rąk

Prawidłowe mycie rąk powinno trwać ok. 30 sekund. To dokładnie tyle, ile trwa dwukrotne zaśpiewanie refrenu „Białej armii” Beaty Kozidrak i zespołu Bajm. Jej nagranie możecie zobaczyć poniżej.

ZOBACZ NAGRANIE

Tylko higiena nas uratuje! Uwielbiam Was za kreatywność. Teraz ja czekam na Wasze filmy. Wybierajcie piosenki z mojego repertuaru do woli. Oznaczcie tylko hastagiem #30sekunddlazdrowia – powiedziała Kozidrak na zakończenie. Faktycznie, hashtag w sieci stał się prawdziwym challengem.

Piosenkarze bez wątpienia chcą, by o nich mówiono nawet teraz w kryzysie związanych z koronawirusem, kiedy nie mogą koncertować. Ważne jednak, że ma to walor edukacyjny.

Źródło: se.pl, YouTube

Zobacz także:

Co myślisz?

straż graniczna koronawirus w polsce transport świń krów

Straż Graniczna apeluje w sprawie zwierząt. “Sytuacja jest tragiczna!”

big brother koronawirus

Uczestnicy “Big Brothera” nie wiedzieli o wirusie. Reakcja wyciska łzy