w ,

PŁACZĘPŁACZĘ

SZOKUJĄCE NAGRANIE. Zwłoki na paletach ładowane do ciężarówek

Koronawirus w Nowym Jorku przybiera dramatyczny obraz. Ciała na paletach ładowane wózkiem widłowym to najnowsze przerażające nagranie.

koronawirus ciała na paletach
Fot. YouTube / VOA News

Szokujące nagrania z Nowego Jorku. Ciała zmarłych są na paletach ładowane wózkiem widłowym do ciężarówek z funkcją chłodni. To najbardziej dobitny obraz szalejącego koronawirusa w tym mieście, ale i całych Stanach Zjednoczonych.

Ciała na paletach ładowane do ciężarówek

Sytuacja w Nowym Jorku i całych Stanach Zjednoczonych jest dramatyczna. W USA odnotowano już ponad 215 tys. przypadków zakażenia i ponad 5 100 zgonów.

Bill de Blasio, burmistrz Nowego Jorku, ogłosił kolejne obostrzenia. Za wyjście z domu można zostać ukaranym grzywną w wysokości 500 dolarów. Wydaje się jednak, że działania są mocno opóźnione a kary wcale nie są wysokie, nawet porównując je do tych obowiązujących w Polsce.

POLECAMY:
Ofiar wirusa w Chinach było ZNACZNIE więcej? Nowe dane

W całym Nowym Jorku, centrum epidemii wirusa w USA, w tym w Central Parku, pojawiają się prowizoryczne kostnice i szpitale.

Ostatni raz, kiedy Nowy Jork rozmieścił wiele prowizorycznych kostnic poza szpitalami, miał miejsce po atakach terrorystycznych z 11 września 2001 r.

POLECAMY:
Chińczycy przysyłają do Europy SZAJS. Holandia wycofała maseczki

Co najgorsze, Nowy Jork dopiero spodziewa się szczytu epidemii, który ma nastąpić w ciągu najbliższych tygodni. Tymczasem system szpitalny jest już teraz kompletnie niewydajny.

Koronawirus. Ciała na paletach ładowane do ciężarówek – NAGRANIE

W Internecie się przerażające nagranie. Pokazuje ciała składowana na paletach ładowane wózkiem widłowym do ciężarówki. Video pochodzi sprzed szpitala na Brooklynie, gdzie panuje najgorsza sytuacja.

Nowy Jork to dopiero początek

USA już stały się krajem z największą liczbą zakażonych na świecie, a liczba zgonów drastycznie rośnie. Obecnie więcej osób zmarło z powodu koronawirusa jedynie we Włoszech i Hiszpanii.

Choć obecnie epicentrum pandemii w Stanach Zjednoczonych jest Nowy Jork, eksperci z Białego Domu – m.in. dr Antony Fauci – ostrzegają, że wkrótce taki los może spotkać kolejne duże miasta.

POLECAMY:
Przewidziała koronawirusa 12 lat temu. Podała dokładną datę

Według badań kolejnym epicentrum mają się stać Nowy Orlean, Detroit oraz Los Angeles.

Ciała na paletach ładowane do ciężarówek to nie jedyne dramatyczne obrazy z Nowego Jorku

Poza video, jedna z pielęgniarek pracująca w szpitalu na Manhattanie udostępniła równie przerażające zdjęcie. Pokazuje ono wnętrze jednej z ciężarówek, która jest wyłożona martwymi ciałami w torbach.

38-latka zrobiła zdjęcie, aby pokazać ludziom „upiorną rzeczywistość” koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. Jak powiedziała Buzzfeednews, jedno z ciał należało do kobiety, którą pocieszała w czasie, gdy umierała.

Koronawirus na świecie

Liczba zakażonych na całym świecie zbliża się do miliona. Obecnie przekroczyła ona już 930 tysięcy. Z powodu wirusa zmarło natomiast już ponad 46 600 osób.

Najbardziej dramatyczna sytuacja poza USA nadal ma miejsce w Europie. We Włoszech odnotowano ponad 13 tys. zgonów, a w Hiszpanii ponad 9 tys.

POLECAMY:
Najmłodsza ofiara koronawirusa. Relacja matki wywołuje płacz

W Polsce odnotowano dotąd 2 554 przypadki zakażenia i 43 ofiary śmiertelne Covid-19.

źródło: dailymail

Zobacz także:

koronawirus kary sankcje

Koronawirus: Wyjdziesz z domu bez potrzeby? Słono zapłacisz

Jeremi Sikorski

Kim jest Jeremi Sikorski, młoda gwiazda polskiej muzyki?