w

WTFWTF

Sadystka znęcała się nad psami. Dramatyczne odkrycie na Dolnym Śląsku

Głodzone psy z Głuszycy będą głośnym tematem w najbliższych tygodniach. Tragedia, która spotkała wiele zwierząt, jest niewyobrażalna.

głodzone psy z głuszycy
Fot. Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

Dramatyczne odkrycie w Głuszycy na Dolnym Śląsku. Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zdrowia ujawnił dramatyczną historię zwierząt, które koczowały w dawnej siedzibie fundacji „Mania Pomagania” w Głuszycy, która została włączona do fundacji „Mam Pomysł” z Bielawy. Fundacja ta jest operatorem schroniska dla zwierząt w Świdnicy. Głodzone psy z Głuszycy wywołują płacz.

Głodzone psy z Głuszycy

Jak poinformował DIOZ na swoim profilu Facebook, za opiekę nad tymi zwierzętami odpowiedzialna była Malwina Witek. Na stronie fundacji „Mam Pomysł” przedstawia się jako osobę gotową nieść pomoc naszym braciom mniejszym, jednak w rzeczywistości okazała się zupełnie innym człowiekiem. DIOZ w poruszającym poście nazywa ją sadystką.

Pracownik Inspektoratu zamieścił także filmik z wizyty, jednak ostrzegamy, jest on dla ludzi o mocnych nerwach.

🆘🆘🆘 ZWIERZĘTA UMIERAJĄ Z GŁODU 🆘🆘🆘 JESTEŚMY W DAWNEJ SIEDZIBIE FUNDACJI MANIA POMAGANIA W GŁUSZYCY, KTÓRA ZOSTAŁA WŁĄCZONA DO FUNDACJI MAM POMYSŁ Z BIELAWY – OPERATORA ŚWIDNICKIEGO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT🆘🆘🆘Dwie pseudofundacje ZAGŁODZIŁY na śmierć kilka psów, a jeszcze żywe są w krytycznym stanie! Za opiekę nad tymi zwierzętami odpowiedzialna była Malwina Witek – jak czytamy na stronie Fundacji Mam Pomysł sadystka Witek „niezależnie od pory dnia (lub nocy) gotowa jest nieść pomoc naszym braciom mniejszym”, „Co ważne, projekt Mania Pomagania koncentruje się nie tylko na dzikich zwierzętach – ciepły kąt i opiekę u Malwiny i naszych wolontariuszy znajdują również zwierzęta domowe – psy i koty, którym Fundacja szuka potem domu”. Od dawna dobiegały do nas sygnały, że Fundacja Mam Pomysł nie skupia się na rzeczywistej pomocy zwierzętom, bezzasadnie je uśmierca i nie dba o nie, jednak nie mieliśmy na to dowodów. Teraz wiemy, że jest to organizacja OPRAWCÓW, nastawionych prawdopodobnie na dorabianie się na zwierzętach. Oprawczyni Malwina Witek (koordynator interwencji/inspektor ds. ochrony zwierząt Fundacji Mam Pomysł) i członkini zarządu Fundacji Mam Pomysł Adrianna Kaszuba od lat krytykowały działania innych organizacji – jak się teraz okazało, przedstawicielka tej organizacji to zwykła sadystka, a fundacja na dodatek prowadzi świdnickie schronisko dla bezdomnych zwierząt. Zrobimy wszystko, by Urząd Miasta zerwał z nimi w trybie natychmiastowym umowę! Ratujemy z tego miejsca jeszcze żywe zwierzęta, pozostałe zabezpieczamy w celu przeprowadzenia sekcji zwłok. Potrzebne będą nam fundusze, by uratować zapomniane istoty. Szczegóły interwencji podamy wkrótce!

Opublikowany przez Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt Sobota, 25 kwietnia 2020

 

Co więcej, „Mam Pomysł” prowadził miejskie schronisko dla bezdomnych zwierząt, ale sytuacja ta najprawdopodobniej szybko się zmieni po te sprawie.

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt z siedziby fundacji ratuje jeszcze żywe zwierzęta, a pozostałe zabezpiecza w celu przeprowadzenia sekcji zwłok.

Głodzone psy z Głuszycy. „Mam Pomysł” odcina się od Malwiny Witek

Sprawa poruszyła Internautów nie tylko z Głuszycy, czy Dolnego Śląska, ale z całej Polski. Oczywistym celem stała się fundacja „Mam Pomysł„. Ta jednak odcina się od Malwiny Witek.

W opublikowanym na Facebooku oświadczeniu napisano, że „Fundacja odcina się od jakichkolwiek działań Pani Malwiny Witek z Manii Pomagania w Głuszycy„. Dodano, że „Mam Pomysł” nie ma związku z sytuacją zastaną na miejscu i nie wiedział, że został oszukany.

Dołożymy wszelkich starań, aby Pani Malwina Witek poniosła konsekwencję swoich działań, nasz prawnik również został poinformowany„. Fundacja przyznała jednak, że mimo wszystko poczuwa się do odpowiedzialności i pokrycia wszelkich kosztów związanych ze sprawą.

Nieco później zamieszczono znacznie dłuższe oświadczenie wyjaśniające wiele spraw.

Szanowni Państwo,
odnosząc się do interwencji wieczorem/w nocy z dnia 25/26.04.2020 publikujemy niniejsze…

Opublikowany przez Fundacja Mam Pomysł Niedziela, 26 kwietnia 2020

Z informacji, do których dotarł DIOZ wynika jednak, że fundacja „Mam Pomysł” od ponad 1,5 miesiąca miała wiedzę dotycząca skandalicznych warunków panujących w ich ośrodku w Głuszycy. Z ujawnionych przez DOBA.PL informacji wynika również, że Zarząd Fundacji jest związany z oprawczynią Malwiną Witek stosunkami biznesowymi.

❗️Z informacji, które do nas wpływają wynika, że Fundacja Mam Pomysł od ponad 1,5 miesiąca miała wiedzę dotycząca…

Opublikowany przez Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt Niedziela, 26 kwietnia 2020

 

Jedno jest pewne. Ta sprawa szybko się nie skończy. Dramatu zwierząt jednak nie można już cofnąć.

Zobacz także:

kim dzong un nie zyje

Kim Dzong Un nie żyje? Kim Dzong Un śmierć. Zdjęcie ciała i tajemniczy pociąg

wybory prezydenckie kaczyński 2020 andrzej duda warszawa komisja wyborcza

Wybory Prezydenckie. Brakuje chętnych do pracy w komisjach