w

Małgorzata Kidawa-Błońska i jej rekordowo niskie poparcie. Co się dzieje?

W sondażu Ipsos dla portalu OKO.press, który raczej nie jest przychylny obecnej władzy, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta może liczyć na… 2 proc. głosów.

małgorzata kidawa błońska ipsos oko.press wybory prezydenckie sondaż
Fot. YouTube / Radiowa Trójka

W sondażu Ipsos dla portalu OKO.press, który raczej nie jest przychylny obecnej władzy, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta może liczyć na… 2 proc. głosów.

Małgorzata Kidawa-Błońska z rekordowo niskim poparciem

Niektórzy pomyślą, że to manipulacja. Niestety to już trzecia pracownia, która potwierdza dramatycznie niski wynik kandydatki KO. Jak wynika z badania, którego wyniki upublicznił dziś Ipsos (sondaż realizowany dla OKO.press, który jest portalem sprzyjającym opozycji), Andrzej Duda może liczyć na 63 proc. głosów! To dla opozycji prawdziwy dramat, bo nie będzie II tury, a wybory będą jedynie formalnością.

POLECAMY:
Andrzej Duda zwycięży? Tak uważa 3 na 4 obywateli. Kidawa bez szans?

Doszło do przetasowania, bo drugi po Dudzie to Szymon Hołownia, którego popiera 11 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu. Widać więc przepaść nie do odrobienia między pozycją lidera a drugim miejscem.

Co z kolejnymi kandydatami? Na trzecim miejscu znaleźli się ex aequo lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz związany z Konfederacją Krzysztof Bosak. Obaj mogą liczyć na 7 proc. poparcia ze strony obywateli.

POLECAMY:
Kompromitująca wpadka Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Przyłapano ją na...

Małgorzata Kidawa-Błońska przeżywa jednak największy dramat. Jej badanie daje zaledwie dwuprocentowe poparcie. Warto jednak tutaj zauważyć, że aż 73 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej zamierza zbojkotować wybory, dlatego właśnie taki wynik. Wybory zostają oddane przez PO walkowerem.

Epidemia służy obecnej władzy?

Jak wskazuje inny sondaż (Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl), Prawo i Sprawiedliwość może aktualnie liczyć na wyjątkowo mocne poparcie obywateli. Badani przez pracownię odpowiadali na pytanie: „Na które ugrupowanie polityczne oddałaby Pani/oddałby Pan głos, gdyby wybory do polskiego parlamentu odbyły się w najbliższą niedzielę?„.

POLECAMY:
Małgorzata Kidawa-Błońska kapituluje? Zaskakujące słowa kandydatki KO

Wygląda na to, że aż 6 na 10 badanych deklarujących udział w majowych wyborach korespondencyjnych to osoby popierające Prawo i Sprawiedliwość.

W sondażu nie uwzględniono osób niezdecydowanych. 52 proc. badanych, zagłosowałoby na Prawo i Sprawiedliwość, a druga w badaniu Koalicja Obywatelska uzyskała już zaledwie 17 proc. głosów. Deklarowana frekwencja wynosi 43 proc.  Wygląda więc na to, że po opozycyjnej stronie sceny politycznej dramat trwa.

Źródło: doRzeczy, oko.press, gazeta.pl

Zobacz także:

Andrzej Duda z dużym spadkiem poparcia. To się wyborcom nie spodoba

Jasnowidz Jackowski stanowczo: „PiS może rządzić tylko pół kadencji”

Kantar Polska: Połowa rodaków chwali Morawieckiego. Gorzej z Dudą

Jasnowidz Jackowski i przerażająca wizja dotycząca Warszawy. Czy się sprawdzi?

PILNE Andrzej Duda o przyszłości 500 plus i wieku emerytalnego

Andrzej Duda prezydentem do 2022 roku? Nowe pomysły i konflikt w obozie władzy

kim dzong un korea północna nie żyje

Kim Dzong Un żyje? Miał pokazać się publicznie pierwszy raz od 20 dni

Weronika Heck mamikoyoko

Kim jest Weronika Heck, znana jako „mamikoyoko”?