w

Którego kandydata na prezydenta zaprosilibyśmy na obiad? Sondaż IBRiS

Nowy sondaż IBRiS dla Onetu pokazuje ciekawe dane o tym, kogo Polacy najchętniej ugościliby na obiedzie. Z kim najchętniej byśmy zjedli przy jednym stole?

sondaż ibris duda kidawa hołownia obiad onet
Fot. Facebook, Twitter; zdjęcie ilustracyjne

Nowy sondaż IBRiS dla Onetu pokazuje ciekawe dane o tym, kogo Polacy najchętniej ugościliby na obiedzie. Z kim najchętniej byśmy zjedli przy jednym stole?

Sondaż IBRiS. Z którym politykiem przy jednym stole?

Z urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą chętniej obiad zjedzą bez wątpienia kobiety, płeć przeciwna wybrała Władysława Kosiniaka-Kamysza. Młodzi wyborcy przy jednym stole chętnie by usiedli z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, z kolei starsi z Andrzejem Dudą.

POLECAMY:
Nowy sondaż. Andrzej Duda zwycięża w 15 z 16 województw

Osoby, które mają wykształcenie podstawowe, zawodowe, średnie, ale też pomaturalne i nieukończone wyższe, chętnie zasiądą do wspólnego posiłku z obecnym prezydentem. prezydenta, Ci z wykształceniem wyższym widzą przy się przy jednym stole z Szymonem Hołownią

Który z kandydatów ma w ocenie obywateli najlepszą kampanię? To bez wątpienia kampania Andrzeja Dudy. Jego kampanię źle ocenia jblisko 22,5 proc. respondentów. Za najgorszą respondenci uznali kampanię Krzysztofa Bosaka z Konfederacji. Godne uwagi jest to, że Kampanię Małgorzaty Kidawy-Błońskiej źle oceniło 33 proc. badanych.

Wspólny posiłek najchętniej z Andrzejem Dudą

Sondaż IBRiS pokazuje, że Polacy bezsprzecznie ugościliby Andrzeja Dudę. 35,4 proc. respondentów chętnie by go zaprosiła do wspólnego obiadu. Prawie o połowę mniej pytanych widzi siebie przy jednym stole z Władysławem-Kosiniakiem Kamyszem.

Na trzecim miejscu z wynikiem zaledwie odrobinę gorszym znalazła się kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska. Blisko 6 proc. respondentów nie umiało wskazać, z kim by chciało podzielić się swoim obiadem.

POLECAMY:
Andrzej Duda może być szczęśliwy. W tym sondażu nie ma sobie równych

Andrzej Duda jest też najbardziej popularnym wyborem wśród pytanych przez IBRiS kobiet. Prawie 48 proc. z nich widzi urzędującego prezydenta na obiedzie. To prawie 2 razy tyle, co mężczyzn.

Przy jednym stole Andrzeja Dudę widzą z pewnością starsi ludzie. Prezydent bez problemu znalazłby miejsce u 41 proc. osób w wieku 50-59, 45 proc. osób w wieku 60-69 oraz u 45 proc. u osób w wieku 70 i powyżej. Prawdopodobnie nie jest dla urzędującego prezydenta dobrą wiadomością, ponieważ jest najmniej popularny jest wśród najmłodszych. Zaledwie 17 proc. pytanych osób w przedziale wieku 18-24 widziałoby go jako gościa na obiedzie.

Kidawa-Błońska w metropoliach, Duda w małych ośrodkach i na wsiach

Andrzej Duda najlepszy wynik uzyskał w średnich miastach od 50 do 250 tys. mieszkańców (45 proc.) i na wsiach (42 proc.). W przeciwieństwie do niego Małgorzata Kidawa-Błońska dobry wynik uzyskała w miastach do 50 tys. mieszkańców oraz w największych ośrodkach.

POLECAMY:
Kompromitująca wpadka Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Przyłapano ją na...

Sondaż zrealizowano metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych, wspomaganych komputerowo (metoda CATI), na reprezentatywnej grupie 1100 respondentów w dniu 14 lutego 2020 r.

Źródło: Onet.pl, IBRiS

Zobacz także:

yarraka bayles quaden

Prześladowany 9-latek to NIE fake news. Jest mnóstwo dowodów

donald tusk kidawa błońska wybory poparł

Donald Tusk ogłasza wsparcie w wyborach prezydenckich. Na kogo postawił?