w ,

OMGOMG

Minister zdrowia rezygnuje ze stanowiska! Złożył mandat poselski. Rzecznik rządu komentuje

Były minister zdrowia Łukasz Szumowski złożył w piątek 28 stycznia mandat poselski. Zamierza skupić się na pracy naukowej. Wraca też do zawodu lekarza.

Prof. Łukasz Szumowski zrezygnował z bycia posłem. Postanowił wrócić do zawodu lekarza oraz zdecydował się na kontyuowanie pracy naukowej. Jego rezygnację z polityki potwierdził rzecznik rządu Zjednoczonej Prawicy Piotr Müller.

Łukasz Szumowski ogłosił rezygnację. Odchodzi z polityki

Były minister zdrowia, który jako szef resortu od pierwszych dni walczył z koronawirusem, złożył rezygnację i oddał legitymację poselską. Postanowił wrócić do poprzedniego zawodu. Z medialnych doniesień wynika, że czeka na niego posada dyrektora Narodowego Instytutu Kardiologii.

Z Narodowym Instytutem Kardiologii Łukasz Szumowski jest związany już od 20 lat. Kieruje tam Centrum Zaburzeń Rytmu Serca. Były szef resortu zdrowia chce kontynuować działalność naukową i pracować jako lekarz. Przypomnijmy, że jest specjalistą chorób wewnętrznych, kardiologii i elektrofizjologii.

Obecny minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że choroby układu krążenia i onkologia to dwa obszary, które wymagają szczególnie uzdolnionych ludzi. – Musimy te zaległości nadrobić stąd też jak najszybciej chcemy wzmocnić polską kardiologię – skomentował Niedzielski.

Rzecznik rządu o zasługach Szumowskiego

Działał na rzecz m.in. wzrostu nakładów na ochronę zdrowia, poprawy opieki onkologicznej, kardiologicznej i psychiatrycznej, polepszenia warunków kształcenia i pracy kadr medycznych oraz cyfryzacji systemu ochrony zdrowia. Musiał także stawić czoła wyzwaniu, jakim był wybuch globalnej epidemii Covid-19, na początku roku 2020 – taką laurkę wystawił Szumowskiego rzecznik rządu.

Odchodzący minister w latach 2016-2018 pełnił też urząd wiceministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za czasów Beaty Szydło. Ministrem zdrowia był przez dwa lata.

Źródło: portalsamorzadowy, Twitter, PAP

nowa ustawa covidowa hoc pis mandaty maseczki

PiS idzie na ostro! Będzie trzeba brać pożyczkę, by móc zapłacić ten mandat

Poseł bluzgał na sejmowej komisji. Wszystko się nagrało! „No ja jeb**”. „Ja pier****” [VIDEO]