w

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Chcieli zabić psa młotkiem. Napotkali opór okolicznych mieszkańców

Dwaj mieszkańcy Dolnego Śląska z premedytacją chcieli zabić psa młotkiem. Do tragedii z udziałem zwierzęcia na szczęście nie doszło.

chcieli zabić psa młotkiem

Dwóch mieszkańców Boguszowa-Gorc odpowie za bestialskie skatowanie psa. Zaalarmowani o zdarzeniu funkcjonariusze szybko ustalili podejrzanych i zatrzymali 32 oraz 34-latka.

Chcieli zabić psa młotkiem

Jak ustalili policjanci, przestępcy chcieli zabić zwierzę przy pomocy młotka. Mężczyźni przyznali się do winy. Teraz poniosą konsekwencje prawne za czyn, którego się dopuścili.

Policję zaalarmowali okoliczni mieszkańcy

O podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez nieustalonych sprawców boguszowscy funkcjonariusze zostali poinformowani w czwartkowy poranek. Zakrwawionego psa chodzącego po ulicach miasta zauważyli bowiem okoliczni mieszkańcy.

burbonik google news

Zwierzę trafiło pod opiekę fundacji zajmującej się pomaganiem zwierzętom, natomiast policjanci z Boguszowa-Gorc natychmiast przeprowadzili szereg działań, które doprowadziły mundurowych do jednego z mieszkań na terenie miasta.

Chcieli zabić psa młotkiem z pełną premedytacją

W sprawie zostało zatrzymanych dwóch mężczyzn w wieku 32 i 34 lat, którzy byli mocno zaskoczeni wizytą funkcjonariuszy. Podejrzani w trakcie czynności procesowych oświadczyli, że pies po prostu im przeszkadzał. W związku z tym obaj postanowili go zabić, uderzając kilkakrotnie młotkiem w głowę, a następnie wynieść na pobliskie ogródki działkowe.

Ostatecznie pies jednak przeżył i o własnych siłach udało mu się wyjść na ulicę, skąd trafił pod opiekę specjalistów.

Jeden z mężczyzn jest recydywistą

W wyniku dalszych czynności policjanci wykazali związek starszego z mężczyzn z dokonanymi w ciągu ostatnich kliku miesięcy pięcioma włamaniami do obiektów gospodarczych na terenie Boguszowa-Gorc. 34-latek działał w warunkach recydywy, dlatego do więzienia może trafić nawet na 15 lat.

Drugiemu z podejrzanych, który nie był wcześniej karany, grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo w stosunku do obu mężczyzn sąd może zastosować zakaz posiadania zwierząt.

źródło: Policja Dolnośląska

Zobacz także:

łukasz szumowski o liczbie zakażonych epidemia koronawirus

Łukasz Szumowski wyjawił prawdę o epidemii. Te liczby budzą niepokój

jasnowidz jackowski najnowsze 2020 wizje gospodarka polityka wybory prezydenckie

Jasnowidz Jackowski: „Ten moment chyba właśnie nadchodzi!”