w

Kim jest Aleksandra Hamkało? Kariera, mąż, wiek, dzieci, ciekawostki

Kim jest Aleksandra Hamkało? W tym artykule przedstawimy wszystkie najważniejsze informacje na temat aktorki znanej chociażby z serialu „Na dobre i na złe”.

aleksandra hamkało przeambitni
Fot. YouTube / przeAmbitniPL

Ludzie często wyszukują informacje, kim jest Aleksandra Hamkało, chcąc poznać życiorys sympatycznej aktorki. Po lekturze tego materiału będziecie wiedzieli już znacznie więcej.

Kim jest Aleksandra Hamkało? Ile ma lat?

Hamkało to polska aktorka filmowa i telewizyjna. Aktorstwo ma we krwi, bowiem ten zawód wykonywał także jej ojciec Józef Hamkało.

Ukończyła Wydział Aktorski na Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie (filia we Wrocławiu).

Kariera

Grę rozpoczęła w wieku… trzech lat. Wtedy właśnie zadebiutowała w jednej z reklam telewizyjnych.

Na poważnie karierę rozpoczęła w 1999 roku w filmie „Odlotowe wakacje„. W tym samym roku pojawiła się na planie serialu „Na dobre i na złe”, gdzie gra do dziś.

Jej kariera filmowa przyspieszyła mniej więcej od 2011 roku i filmu „Sala samobójców„, w zwiazku z czym zaczęła regularnie pojawiać się na wielkim ekranie. To role m.in. w „Disco Polo„, „Ziarnie prawdy„, „7 rzeczach, których nie wiecie o facetach„, „Gotowi na wszystko. Exterminator” czy „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3„.

W 2012 roku podczas Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych otrzymała nagrodę Jantar za odkrycie aktorskie – za rolę w filmie „Big Love„.

Jej kariera teatralna jest stosunkowo krótka, dlatego, że zagrała tylko w dwóch spektaklach. To „Zagraj to jeszcze raz, sam” (2010) oraz „Testament psa czyli historia o miłosiernej” (2011).

Aleksandra Hamkało – wiek, mąż, dziecko. Filip Kalinowski. Kompozytor i realizator dźwięku

Hamkało urodziła się w październiku 1988 roku w Zielonej Górze, co oznacza że ma obecnie 31 lat.

Od 2012 jest związana sakramentem małżeńskim z Filipem Kalinowskim, z którym mają córkę Jagnę (ur. 2016). Kalinowski to starszy o cztery lata od Hamkało kompozytor, realizator dźwięku, a także dziennikarz muzyczny.

Ciekawostki

Podczas dotychczasowej kariery aktorka wzięła udział w kilku ciekawych, ale także nietypowych projektach. Najciekawszym z nich jest udział w kontrowersyjnym teledysku zespołu muzycznego Behemoth – „Ov Fire And The Void„.

Na kolejnych slajdach znajdziecie kilka zdjęć aktorki.

niedobór wody

Ekspert ostro o podlewaniu ogrodów wodą pitną. Czy jej ostatecznie zabraknie?

zabawa w chowanego sekielscy film youtube 2020 premiera

Zabawa w chowanego – Sekielscy wracają do tematu pedofilii w kościele