w

Jarosław Kaczyński świętuje 71. urodziny. Posypały się życzenia

Jarosław Kaczyński obchodzi swoje urodziny 8 czerwca. Prezes Prawa i Sprawiedliwości już od wczesnych godzin rannych zasypywany jest życzeniami z tej okazji.

jarosław kaczyński wiek urodziny prezesa pis
Fot. RMF / YouTube (miniatura)

Jarosław Kaczyński obchodzi swoje urodziny 8 czerwca. Prezes Prawa i Sprawiedliwości już od wczesnych godzin rannych zasypywany jest życzeniami z tej okazji. Co ciekawe spływają one nie tylko od polityków PiS, ale też ze strony opozycji. Ile lat ma Jarosław Kaczyński?

Jarosław Kaczyński wiek. Ile lat ma Jarosław Kaczyński?

Szef Prawa i Sprawiedliwości urodził się 18 czerwca 1949 w Warszawie. To polski polityk i prawnik, współzałożyciel i od 2003 roku prezes partii Prawo i Sprawiedliwość. W okresie PRL działacz opozycji demokratycznej, w latach 1989–1991 senator I kadencji, w latach 1991–1993 i od 1997 poseł na Sejm I, III, IV, V, VI, VII, VIII i IX kadencji. W latach 2006–2007 prezes Rady Ministrów.

POLECAMY:
Dominik Tarczyński: „Jarosław Kaczyński jest arcymistrzem polityki”

Kandydował na urząd prezydenta RP w przedterminowych wyborach prezydenckich w 2010. Twórca i prezes partii politycznych Porozumienie Centrum oraz Prawo i Sprawiedliwość. Od czasu wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborów parlamentarnych w 2015 roku, będąc posłem na Sejm RP jest uważany za jedną z najbardziej wpływowych osób w Polsce.

Wytrawny polityk i szef PiS. Kaczyński Jarosław wiek

Partię Kaczyński współtworzył wraz z bratem bliźniakiem Lechem Kaczyńskim, który w 2010 r. zginął pod Smoleńskiem w katastrofie lotniczej. W 2005 r. pod jego przewodnictwem ugrupowanie wygrało wybory parlamentarne. W 2015 r. zarekomendował Andrzeja Dudę na kandydata PiS w wyborach prezydenckich. Z sukcesem.

POLECAMY:
Donald Tusk do Kaczyńskiego: „Nie strasz, nie strasz, bo się…”

W mediach społecznościowych od samego rana pojawiają się życzenia urodzinowe. – Bez Niego nie byłoby Wolnej, Suwerennej i Niepodległej Polski. Dziś Prezes Jarosław Kaczyński kończy 71 lat! My życzymy zdrowia, sił, dużo błogosławieństwa Bożego oraz wygranej Andrzeja Dudy w pierwszej turze! – czytamy na oficjalnym kanale Prawa i Sprawiedliwości w regionie łódzkim.

Do wydarzenia odniósł się też jeden z największych przeciwników prezesa PiS – redaktor naczelny Newsweeka Tomasz Lis. – Dziś urodziny Kaczyńskiego, dlatego oprócz zdrowia życzę mu miłego dnia, bo nadchodzą dla niego zdecydowanie mniej miłe – napisał na swoim kanale na Twitterze redaktor.

Szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka również nawiązał do urodzin prezesa.

Z okazji urodzin przede wszystkim życzę zdrowia, a politycznie tej politycznej emerytury, która myślę, by mu się przydała.

Źródło: Twitter, Wikipedia

andrzej strzelecki klan rak nowotwór choroba

Andrzej Strzelecki ma raka! Aktor serialu „Klan” ze łzami w oczach

kamil durczok rak choroba alkohol silesion silesion.pl

Kamil Durczok zamieścił niepokojący wpis. Ma poważne problemy ze zdrowiem