w

HAHAHA!HAHAHA!

Zbigniew Ziobro do dymisji? „To już koniec dobrej zmiany”

Zbigniew Ziobro może zostać usunięty z rządu – twierdzą niektórzy politycy. Coraz mocniejsze stwierdzenia padają wewnątrz koalicji rządzącej.

ziobro dymisja zjednoczona prawica koniec dobrej zmiany rząd mniejszościowy przedterminowe wybory
Fot. YouTube (screenshot)

Zbigniew Ziobro może zostać usunięty z rządu – twierdzą niektórzy politycy. Coraz mocniejsze stwierdzenia padają wewnątrz koalicji rządzącej. Czy obserwujemy właśnie koniec dobrej zmiany? Czy to koniec rządu Jarosława Kaczyńskiego?

Zbigniew Ziobro. Dymisja i co dalej?

Ustawa o ochronie zwierząt (zwana też „Piątką dla Zwierząt”) podzieliła obóz Zjednoczonej Prawicy. Wielu polityków Prawa i Sprawiedliwości mówi dziś wprost o końcu koalicji i dobrej zmiany. Gdyby minister Ziobro został usunięty z fotela, rząd straci większość w Sejmie.

POLECAMY:
Jackowski miał rację, rząd się sypie! Terlecki: "Czekają nas przedterminowe wybory"

O ewentualnych przedterminowych wyborach wypowiadał się 17 września szef klubu PiS i jednocześnie wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Jeśli przecieki medialne o zdymisjonowaniu przez premiera Mateusza Morawieckiego ministra sprawiedliwości i lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry się potwierdzą, wówczas faktycznie koalicja Zjednoczonej Prawicy przestanie istnieć. To będzie koniec dobrej zmiany – miał powiedzieć dziennikarzom Onetu jeden z polityków obozu władzy.

Rzeczniczka PiS: Koalicja się rozpadła

Stan faktyczny jest dzisiaj taki, że nie ma już koalicji. Wariant rządu mniejszościowego wynikający z tej sytuacji jest opcją braną pod uwagę – stwierdziła stanowczo rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska. Kierownictwo partii ma się zebrać za tydzień i dyskutować, co dalej.

Z kolei dziś rano prezes PiS Jarosław Kaczyński zawiesił w prawach członka partii wszystkich posłów, którzy głosowali przeciwko ustawie o ochronie zwierząt. To 15 osób, w tym minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski czy też Henryk Kowalczyk, były minister środowiska.

Solidarna Polska wchodząca w skład rządu dobrej zmiany jest gotowa na wcześniejsze wybory i nie boi się ich wyniku. Zdaniem polityków tego ugrupowania, próba odwołania Zbigniewa Ziobry oznacza przyspieszone wybory, które będą stanowiły prezent dla Platformy Obywatelskiej, lobby LGBT oraz mafii VAT-owskich.

Opozycja gotowa na wybory?

Wydałem dyspozycję do struktur regionalnych Platformy, by być gotowymi na wariant przyspieszonych wyborów i te prace są od dzisiaj wdrożone w życie. Mamy gotowy sztab po kampanii wyborczej prezydenckiej i jesteśmy gotowi przeprowadzić każdy wariant przedterminowych wyborów – zapewnił dziennikarzy podczas konferencji prasowej lider PO Borys Budka.

Źródło: Onet, Gazeta.pl. Twitter

ardanowski minister rolnictwa lidl biedronka nowoczesna stodoła forum ekonomiczne

Minister rolnictwa atakuje Lidl. „Taka nowoczesna stodoła”

andrzej duda łopata akcja sadzimy lipusz

Andrzej Duda walczy z łopatą. Wpadka była transmitowana na żywo