w

Andrzej Duda gwiazdą spotu Trzaskowskiego. „To mi się należy!”

Andrzej Duda został gwiazdą najnowszego spotu wyborczego Rafała Trzaskowskiego. Prezydent w nagraniu zmierza się z niespełnionymi obietnicami wyborczymi.

andrzej duda trzaskowski rafał nie kłam mi się należy spoty wyborcze
Fot. Twitter / Rafał Trzaskowski

Andrzej Duda został gwiazdą najnowszego spotu wyborczego Rafała Trzaskowskiego. Prezydent w nagraniu zmierza się z niespełnionymi obietnicami wyborczymi. To już drugi wyborczy spot kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta RP.

Andrzej Duda w spocie Trzaskowskiego

Pierwszy spot Trzaskowskiego pokazał, gdzie wychował się kandydat i skąd pochodzi. Widzimy, gdzie studiował, jak pracował jako europoseł czy wiceminister spraw zagranicznych. Widzimy też żonę Małgorzatę i dwójkę synów. Dlatego śmiało można powiedzieć – bitwa na spoty na dobre się rozkręca.

POLECAMY:
"Dziadoski kraj!" Andrzej Duda w ostrych słowach na wiecu

Nowy spot z 23 czerwca jest już całkiem inny, przedstawia pewnego rodzaju rozmowę kwalifikacyjną. Został poświęcony urzędującemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie, który ubiega się o reelekcję. Tematem przewodnim są rzekomo niespełnione obietnice wyborcze sprzed 5 lat.

Trzaskowski spot. „To mi się chyba należy”

Nagranie można już zobaczyć na oficjalnym profilu kandydata KO na Twitterze oraz Facebooku. Do niego mamy stosowny komentarz:

Niektórym się wydaje, że coś im się po prostu należy. Może należy się zastanowić? Przemyśl to. Najlepiej do 28 czerwca – pisze Trzaskowski w postach.

Szef sztabu Rafała Trzaskowskiego Cezary Tomczyk na konferencji prasowej stwierdził, że spot powstał po to, by pokazać prawdę o prezydencie Dudzie.

Od kilku tygodni mówi się o wiarygodności prezydenta Andrzeja Dudy. My powiedzieliśmy: sprawdzam. Przeglądaliśmy wszystkie jego obietnice, niestety wiele z obietnic Andrzeja Dudy nie zostało do dzisiaj zrealizowanych – stwierdził poseł Koalicji Obywatelskiej.

POLECAMY:
Rafał Trzaskowski chce zlikwidować TVP Info. Zaskakujące słowa w kierunku dziennikarzy

Na spot Trzaskowskiego szybko odpowiedział sztab Andrzeja Dudy. Ich nagranie wypomina Trzaskowskiemu, że w jego spocie występują aktorzy. Dziś późnym wieczorem pojawił się też kolejne filmiki sztabu Dudy z serii „Rafał, nie kłam„. Padają w nich zarzuty, że kandydatowi brak konsekwencji i wiarygodności.

#RafałNieKłam! 💥Zobacz spot i podaj dalej! 🔁

Opublikowany przez Andrzeja Dudę Wtorek, 23 czerwca 2020

Wybory Prezydenckie 2020 i nowe sondaże

Zgodnie z najnowszymi badaniami sondażowni IBRiS Andrzej Duda zająłby pierwsze miejsce w I turze wyborów. W drugiej turze Trzaskowski jednak wygrywa z Dudą, ale minimalnie. Dlatego wszystko w rękach tak zwanych niezdecydowanych wyborców, których grupa w sondażu było niemal 9 proc. wszystkich ankietowanych.

Na zakończenie warto wspomnieć, że to już kolejny sondaż dający zwycięstwo prezydentowi Warszawy w drugiej turze. Dlatego wszystko jest jeszcze możliwe.

Źródło: Interia.pl, Twitter

shaming co to jest co to znaczy

Shaming. Co to znaczy? Niepokojące wieści dla kobiet

trzaskowski wygrywa duda sondaż wybory

Trzaskowski wygrywa, a Duda poleciał. Czy to już koniec prezydenta?