w ,

Andrzej Bargiel ma koronawirusa! Mocny apel do Polaków

Andrzej Bargiel, znany himalaista i alpinista, poinformował na Instagramie o swoim osobistym dramacie. Ma koronawirusa potwierdzonego pozytywnym wynikiem testu.

andrzej bargiel koronawirus test himalaista k2 kim jest
Fot. Instagram / A. Bargiel

Andrzej Bargiel, znany himalaista i alpinista, poinformował na Instagramie o swoim osobistym dramacie. Ma koronawirusa potwierdzonego pozytywnym wynikiem testu. Sportowiec wystosował ważny apel do swoich rodaków.

Andrzej Bargiel zakażony koronawirusem. „No i mnie to dorwało…”

Andrzej Bargiel to pierwszy himalaista w historii, który postawił nogę na szczycie góry K2. Po tym fakcie zjechał z niego na nartach. Na swoim oficjalnym profilu na portalu społecznościowym Instagram poinformował wszystkich obserwujących go fanów o osobistym dramacie. Sportowiec ma koronawirusa!

No i mnie dorwało… zrobiłem w weekend test i zdiagnozowano u mnie wirusa. Mam szczęście, bo czuje się dobrze – napisał Bargiel w poście na Instagramie. Himalaista wystosował też osobisty apel do rodaków, aby nie bagatelizowali epidemii. Ta dotknąć może każdego z nas. – Każdy z nas może się zarazić – stwierdził sportowiec.

Bargiel apeluje do fanów

Zrobiłem w weekend test i zdiagnozowano u mnie wirusa. Mam szczęście, bo czuję się dobrze, więc oprócz tego, że muszę siedzieć w domu i z oczywistych powodów zwolnić, nic mi nie jest – stwierdził alpinista.

Jak wywnioskowaliśmy, objawy nie są dla himalaisty wyjątkowo uciążliwe, co oczywiście nie oznacza, że zagrożenie można bagatelizować. Jest jednak coś, co mu mocno doskwiera. Okazało się bowiem, że ma jeden objaw – brak węchu.

Bardzo Was proszę dbajmy o siebie nawzajem. Zniesione restrykcje nie oznaczają końca pandemii. Bądźmy rozsądni, nośmy maseczki, myjmy często ręce i zachowujmy dystans społeczny. Naprawdę każdy z nas może się zarazić – zaapelował Andrzej Bargiel.

Kim jest Andrzej Bargiel?

Wspomniany sportowiec to 32-letni wysokogórski narciarz oraz himalaista. Jest jedynym człowiekiem na świecie, który zjechał na nartach z drugiego pod względem wysokości szczytu świata – K2. Wcześniej miał też okazję zjechać na nartach z Broad Peak, który również należy do ośmiotysięczników.

Ma też wiele innych osiągnięć. Podczas gdy turyści stoją w kolejkach, by dostać się na Kasprowy Wierch, Andrzej Bargiel tam wbiega i zajmuje mu to 50 minut. Dlatego rzeczywiście można go podziwiać!

Andrzej Bargiel żona

Sportowiec nie ma żony. Jego dziewczyna to Anna Nowińska. Poznali się w schronisku na Hali Kondratowej. Zajmuje się cateringiem dietetycznym. Andrzej Bargiel nie lubi ciepła, a ona nie cierpi marznąć. Mimo to bardzo się kochają.

Źródło: Instagram

zenon martyniuk zenek media markt reklama youtube oczy zielone

Zenon Martyniuk o innych gatunkach muzycznych. Padły zaskakujące słowa

realme c11 realme x50 5g premiera smartfony

realme wprowadzi smartfony X50 5G i C11 na polski rynek