w

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Tadeusz Rydzyk znów rusza z biznesem. W tle duże pieniądze

Tadeusz Rydzyk, redemptorysta i twórca Radia Maryja, oficjalnie potwierdził ważną informację. Już za moment ruszyć ma kolejna wielka inwestycja duchownego

tadeusz rydzyk pge geotermia toruń biznes redemptorysta lux veritatis
Fot. YouTube

Tadeusz Rydzyk, redemptorysta i twórca Radia Maryja, oficjalnie potwierdził ważną informację. Już za moment ruszyć ma kolejna wielka inwestycja duchownego. W tle pojawiły się spore pieniądze. Czy mu się uda?

Tadeusz Rydzyk z kolejnym projektem biznesowym

Ojciec Tadeusz Rydzyk to kontrowersyjny duchowny. Jest twórcą i dyrektorem toruńskiego Radia Maryja oraz Telewizji Trwam. Jego pozycja jest na tyle silna, że ma dar przekonywania do swoich kolejnych biznesowych projektów i łatwo uzyskuje na nie środki. Powodem jest też to, że wiele osób starszych go słucha, a on ma do nich łatwe dotarcie.

Wygląda na to, że redemptorysta dopnie swego. Już po wakacjach kolejna inwestycja związana z Tadeuszem Rydzykiem ruszy. Ciepłownia geotermalna, o której mowa od dawna, zostanie uruchomiona już we wrześniu, czyli tuż po wakacjach. Mediom informacje na ten temat przekazał dr inż. Piotr Długosz, który zajmuje się tym projektem.

Mieszkańcy Torunia mogą się już teraz cieszyć. Teraz poza modlitwą i ciepłym słowem z głośnika, Tadeusz Rydzyk przekaże zimą swoje prawdziwe ciepło prosto w wnętrza globu. Ciepłownia jest inwestycją należąca do Fundacji Lux Veritatis, którą kieruje nie kto inny, jak sam ojciec.

Czysta energia dla środowiska z konfliktem interesów w tle

Mamy już wydzieloną część miasta, której będziemy dostarczać tylko czystą energię, bez żadnej emisji do atmosfery. Dlatego moglibyśmy jej dostarczać przynajmniej dwukrotnie więcej. Czyli emisja CO2 byłaby o wiele niższa, gdyby to przełożyć na certyfikaty i kwoty, które trzeba płacić – dodała Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowa Fundacji Lux Veritatis

Fundacja negocjuje wsparcie dla inwestycji od wielu lat, podobni jak warunki sprzedaży ciepła do sieci w Toruniu. Te niestety nie należą do miasta, tylko są własnością wytwórcy ciepła. Mamy więc konflikt interesów między redemptorystą a lokalnym dostawcą energii.

Na zakończenie warto wspomnieć, że sprzedaż energii cieplnej miała ruszyć już w styczniu 2020 roku. Są niestety wielkie problemy w porozumieniu się z PGE Polską Grupą Energetyczną w tej kwestii, dlatego nie wiadomo, co będzie dalej.

Źródło: Wirtualna Polska

zenek martyniuk media markt ile zarobił na reklamie disco polo lato z zenkiem

Zenek Martyniuk zarobił na reklamie Media Markt fortunę! Znamy kwotę

kaczyński ibris sondaż badanie poparcie dla partii sejm rekonstrukcja rządu

Kaczyński ma powody do dumy. Jego pozycja niezagrożona