w

Kaczyński ma powody do dumy. Jego pozycja niezagrożona

Kaczyński nie ma się aktualnie czego obawiać. Nowe sondaże dotyczące poparcia dla partii politycznych mówią, że szef PiS jeszcze długo będzie u sterów.

kaczyński ibris sondaż badanie poparcie dla partii sejm rekonstrukcja rządu
Fot. YouTube / RMF FM

Kaczyński nie ma się aktualnie czego obawiać. Nowe sondaże dotyczące poparcia dla partii politycznych utwierdzają nas w przekonaniu, że szef PiS jeszcze długo będzie u sterów. Znamy wyniki najnowszego badania IBRiS.

Kaczyński trzyma się mocno, pozycja niezagrożona

Gdyby wybory do parlamentu odbyły się teraz, wygrałaby je bez problemu Zjednoczona Prawica. Na Prawo i Sprawiedliwość oraz koalicjantów tego ugrupowania chce głosować prawie 40 proc. ankietowanych.

POLECAMY:
Dominik Tarczyński: „Jarosław Kaczyński jest arcymistrzem polityki”

Drugie miejsce na podium zajęła Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Zieloni) z wynikiem zaledwie 26,5 proc. Tak prezentuje się czołówka sondażu IBRiS zrealizowanego na zlecenie portalu Wirtualna Polska. 10,1 proc. nie wie, na kogo oddałoby swój cenny głos.

Polska 2050 – co dalej z Szymonem Hołownią?

Ciekawostką w tej ankiecie było to, co stanie się, jeśli w wyborach wystawiona zostanie lista kandydatów z Ruchu Szymona Hołowni. Póki co ugrupowanie nie istnieje, ale wiemy już, że ma powstać i ma nazywać się „Polska 2050”.

Na ruch byłego prezentera znanego nam z programu „Mam Talent” (TVN) głos chce oddać niemalże 12 proc. respondentów, co daje miejsce trzecie i zamyka podium. Dlatego w przypadku wystawienia listy „Polska 2050″ Zjednoczona Prawica dostanie 38,8 proc., Koalicja Obywatelska – 25,6 proc., Konfederacja – 6,6 proc., Lewica – 4,8 proc., PSL a Kukiz’15 – 2 proc.

Sondaż IBRiS przeprowadzono w okresie od 24 do 25 lipca 2020 roku na próbie 1100 dorosłych obywateli. Deklarowana frekwencja to 60 proc.

Poparcie się utrzyma? Za moment wielka rekonstrukcja rządu

Rekonstrukcja rządu zbliża się jednak wielkimi krokami i ma być bardzo dogłębna. Stąd nie wiadomo, czy zmiany te spodobają się twardemu elektoratowi. Będzie to bez wątpienia miało wielki wpływ na poparcie dla obozu Jarosława Kaczyńskiego.

POLECAMY:
Przekop Mierzei Wiślanej. Jarosław Kaczyński znalazł wielki skarb!

Nie wiadomo jednak nadal, czego można się spodziewać i czy zmiany w obozie władzy będą obejmowały pozbycie się koalicjantów, czy też będą ponownie tylko pudrowaniem koalicji.

Źródło: IBRiS, Wirtualna Polska

tadeusz rydzyk pge geotermia toruń biznes redemptorysta lux veritatis

Tadeusz Rydzyk znów rusza z biznesem. W tle duże pieniądze

NFZ narodowy fundusz zdrowia składki składka nfz finansowanie służby zdrowia

NFZ pod ścianą? Będzie problem z finansowaniem służby zdrowia