w ,

WTFWTF

Koronawirus. Wirusolog ostrzega! „Za chwilę tego nie opanujemy”

Koronawirus opanowuje kraj z jeszcze większą siłą, niż do tej pory. Tak wielu zachorowań w naszym kraju, jak w ostatniej dobie, jeszcze nie było.

koronawirus wirusolog ostrzega obostrzenia druga fala maseczki kary będzie gorzej

Koronawirus opanowuje kraj z jeszcze większą siłą, niż do tej pory. Tak wielu zachorowań w naszym kraju, jak w ostatniej dobie, jeszcze nie było. Wirusolog prof. Miłosz Parczewski w rozmowie z portalem Onet ostrzega. Zbliżamy się do momentu krytycznego.

Koronawirus. Wirusolog załamuje ręce. „Będzie coraz gorzej”

Profesor ostrzega, że za moment będziemy w tak trudnej sytuacji, że epidemii nie opanujemy. – Za chwilę będzie po kilka tysięcy przypadków dziennie i przekroczymy stan wydolności systemu w kwestii opieki medycznej i izolacji chorych – powiedział prof. Parczewski w rozmowie z portalem Onet.

POLECAMY:
17 tys. zł za... zakażenie koronawirusem. Naukowcy szukają jeleni?

Co zdaniem wirusologa jest powodem tej sytuacji? Wskazuje na to, że odzwyczailiśmy się od noszenia maseczek. W dodatku jest okres wakacyjny, masa ludzi przebywa na plażach, w kurortach, klubach i pubach. Profesor twierdzi też, że śluby i pogrzeby są poza całkowitą kontrolą.

Sytuacja robi się dramatyczna do tego stopnia, że łatwiej zostać zakażonym w Polsce, niż na organizowanym zagranicznych wyjeździe. Wszystkiemu winni są ludzie i ich nieodpowiedzialne zachowania.

Za chwilę przekroczymy moment krytyczny

Już niebawem – a wszystko na to wskazuje – dojdziemy do ściany i będzie tylko gorzej. Koronawirus będzie się rozpędzać jak ta śnieżna kula. Jeszcze miesiąc temu myśleliśmy, że idziemy w dobrym kierunku, że udało się na stałe wyhamować epidemię.

Jeśli z tych 300-500 przypadków zrobi się od trzech do pięciu tysięcy, to to będzie przejście na kolejny etap, w którym będziemy mieli epidemię niekontrolowaną. Niestety, nie jesteśmy od tego etapu daleko – ostrzega wirusolog w rozmowie z dziennikarzami Onetu.

POLECAMY:
TYLKO DLA DOROSŁYCH. Wyciekło nagranie osoby zarażonej koronawirusem z Chin

Obecnie liczba nowych zakażeń jest większa, niż osób, które zdrowieją. Jeszcze kilka tygodni temu było odwrotnie. Coraz trudniej jest walczyć. Są wakacje, ludzie są zmęczeni, coraz bardziej pogodzeni z tym, co się dzieje. Wirus będzie tu za rok i za dwa lata również, trzeba się z tym pogodzić, że każdy z nas prędzej czy później go złapie.

Andrzej Sośnierz: „Udajemy, straciliśmy kontrolę”

Rzeczywistości nie można zatupać i stworzyć na nowo taką, jaką chcemy. Tu prawda wyjdzie na jaw. Kłamstwo ma krótkie nogi. Dobrze życząc swoim, trzeba im dobrze radzić. Dlatego nie będę przyklaskiwał i mówił: idźcie tą błędną drogą. Szkodzą formacji ci, którzy bezprzytomnie potwierdzają każde głupstwo – powiedział Interii poseł Porozumienia Andrzej Sośnierz. Polityk od dawna krytykuje działania Ministerstwa Zdrowia.

Źródło: Onet, Twitter

wiadomości tvp fakty tvn tvn24 oglądalność nielsen lipiec 2020

Wiadomości TVP wyprzedziły Fakty TVN. Publiczna liderem oglądalności

alicja węgorzewska instagram wzrost hejt śpiewaczka młoda

Alicja Węgorzewska zrozpaczona. „Ludzie są dla siebie okrutni”