w ,

Jacek Kurski o TVP: Nie faworyzowaliśmy żadnego kandydata na prezydenta

Jacek Kurski stwierdził, ze w głównym programie informacyjnym TVP nie miało nigdy miejsce faworyzowanie żadnego z kandydatów na prezydenta.

jacek kurski tvp adam bodnar wiadomości wybory prezydenckie
Fot. YouTube / TVP Info; Janusz Jaskółka (screenshot)

Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej, stwierdził, ze w głównym programie informacyjnym tj. „Wiadomości”, nie miało nigdy miejsce faworyzowanie żadnego z kandydatów na prezydenta. Pytanie w tej sprawie skierował do niego Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Rzecznik Praw Obywatelskich ma wątpliwości i pyta o „Wiadomości”

Adam Bodnar poinformował szefa Telewizji Polskiej o swoich wątpliwościach dotyczących jednego z materiałów z okresu kampanii wyborczej. Chodziło konkretnie o „Wiadomości” wyemitowane 21 czerwca. W materiale ze spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z wyborcami w Krakowie mogło dość do wprowadzenia widzów w błąd. Trzykrotnie zawyżono liczbę uczestników wiecu.

W piśmie RPO podkreślił, że istotą mediów jest „prawo do rzetelnej informacji, a nie informacji zainscenizowanej i motywowanej politycznie„. Sprawę komentowali ludzie w mediach społecznościowych.

Jacek Kurski o TVP: „Nigdy nie faworyzowała żadnego z kandydatów”

Zdaniem szefa TVP materiał, na który w piśmie powołał się Adam Bodnar, został przez telewizję przeanalizowany pod kątem stawianych zarzutów.

Przywołane przez Pana doniesienia medialne oraz komentarze na portalach społecznościowych są wyłącznie subiektywnymi ocenami dziennikarzy oraz osób, które zamieszczały swoje wpisy w sprawie materiału w mediach społecznościowych – stwierdził prezes TVP Jacek Kurski.

Jego zdaniem wyemitowany materiał nie powstał w celu wprowadzania nikogo w błąd. Poinformował też, że TVP podjęła już kroki prawne odnośnie bezpodstawnych doniesień mediów i oskarżeń o celową dezinformację. Na zakończenie Jacek Kurski zapewnił Adama Bodnara, że żadne faworyzowanie dowolnego z kandydatów na urząd prezydenta nigdy nie miało w TVP miejsca.

– W przedstawianych materiałach nasi dziennikarze i prezenterzy zawsze starają się zachować największy stopień profesjonalizmu, a także staranności i rzetelności dziennikarskiej – podkreślił Jacek Kurski.

Źródło: wPolityce.pl

kaczyński piątka dla zwierząt hodowla zwierząt futerkowych cyrk ubój rytualny

Jarosław Kaczyński idzie na wojnę! „Zajmiemy się tym w końcu na poważnie”

waloryzacja emerytur 2021 tabela kwotowa procentowa wskaźnik kaczyński

Emeryci oszukani? Rząd wycofuje się z waloryzacji świadczeń o 70 zł