w ,

Jacek Kurski prawdopodobnie wróci na fotel prezesa TVP

Jacek Kurski znów będzie szefem TVP? Szef Rady Mediów Narodowych niebawem przeprowadzi głosowanie nad powołaniem Jacka Kurskiego do zarządu Telewizji Polskiej.

jacek kurski wraca na fotel prezesa tvp media narodowe
Fot. YouTube / Gazeta.pl

Jacek Kurski znów będzie szefem TVP? Szef Rady Mediów Narodowych niebawem przeprowadzi głosowanie nad powołaniem Jacka Kurskiego do zarządu Telewizji Polskiej. Przypomnijmy, że Kurski został odwołany w zamian za słynny 2 mld zł rekompensaty.

Jacek Kurski wróci na fotel prezesa TVP?

O sprawie dowiedzieli się dziennikarze portalu branżowego wirtualnemedia.pl. Szef Rady Mediów Narodowych dał członkom rady tylko dwa dni na głosowanie korespondencyjne w sprawie przywrócenia Jacka Kurskiego do zarządu TVP.

POLECAMY:
Jacek Kurski oddał się do dyspozycji prezydenta Dudy

Docelowo w zarządzie Telewizji Polskie mają być cztery osoby. Obecnie zasiadają tam Maciej Łopiński, Mateusz Matyszkowicz oraz Marzena Paczuska. Jacek Kurski ma być jako czwarty.

Jacek Kurski został powołany na prezesa TVP w styczniu 2016, czyli krótko po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach. Odwołany został w marcu 2020 r. w zamian za podpis prezydenta Andrzeja Dudy umożliwiający przekazanie instytucji środków w wysokości 2 mld zł w ramach rekompensaty za utracone środki z abonamentu. Po tym fakcie Kurski został doradcą TVP.

2 mld zł w ramach rekompensaty za utracone środki

W połowie kwietnia br. nowelizowano przepisy, dlatego minister finansów mógł przekazać Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu 1,95 mld zł w formie obligacji skarbowych. Wcześniej przyjęto zmiany w przepisach dot. radiofonii i telewizji. Zgodnie z nimi w zarządzie może być więcej osób niż tylko trzy.

POLECAMY:
Edyta Górniak w prawicowej telewizji: „Wolę odejść z tego świata...”

– Andrzej Duda warunkował podpisanie ustawy o przekazaniu 2 mld zł na media publiczne zmianą szefa TVP. Jacek Kurski odszedł ze stanowiska prezesa zachowując kluczowy wpływ na TVP, a teraz wraca. Jeśli PIS nie liczy się z prezydentem, to jak mają liczyć się Polacy? – pytał Jacek Nizinkiewicz na stronach dziennika „Rzeczpospolita”.

Trzeba przyznać, że to dziwne ruchy ze strony zarządu TVP i Rady Mediów Narodowych. Wszyscy sprawiają, że nie bardzo władzy zależy na reelekcji Andrzeja Dudy, co staje się podwójnym problemem, gdy popatrzymy na spadające poparcie.

Źródło: Rzeczpospolita, Wirtualnemedia.pl

Zobacz także:

mateusz morawiecki wybory prezydenckie kiedy wybory data wyborów

PILNE! Mateusz Morawiecki podał datę wyborów prezydenckich

zadluzeniepolakow baza dluznikow dlugi skup wierzytelnosci epidemia

Zadłużenie Polaków bije rekordy! 37 tys. nowych osób u komornika