w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Jarosław Kaczyński idzie na wojnę! „Zajmiemy się tym w końcu na poważnie”

Jarosław Kaczyński idzie na wojnę. Złożył właśnie projekt ustawy dotyczący kwestii, która od dawna nie została uregulowana.

kaczyński piątka dla zwierząt hodowla zwierząt futerkowych cyrk ubój rytualny
Fot. YouTube / screenshot

Jarosław Kaczyński idzie na wojnę. Złożył właśnie projekt ustawy dotyczący kwestii, która od dawna nie została uregulowana. Wprowadzenie nowego porządku prawnego jest w tym temacie konieczne.

Piątka dla zwierząt. Dość zwierząt w cyrkach i hodowli na futra

Powstają nowe zapisy w prawie pod nazwą „piątka dla zwierząt„. Prezes PiS Jarosław Kaczyński uznał, że czas najwyższy uregulować sprawy, których od dawna politycy nie załatwili. Zmiany mają być bardzo daleko idące, bo zakładają całkowity zakaz hodowli zwierząt futerkowych i zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach.

Nasza formacja i ja osobiście od długiego czasu uważaliśmy, że w Polsce trzeba wprowadzić nowy porządek prawny jeśli chodzi o ochronę zwierząt. Względy, które za tym przemawiają mają charakter humanitarny – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Piątka dla zwierząt Jarosław Kaczyński humanitarne traktowanie ochrona zwierząt bezpieczne schroniska koniec z łańcuchami
Fot. Twitter / pisorgpl

Przyszedł taki moment w którym możemy się tym zająć na poważnie. Jest gotowy projekt ustawy. Chciałem powiedzieć, że ogromnie angażuje się w to młode pokolenie naszej partii. Liczymy na poparcie ponadpartyjne. To nie jest kwestia polityczna, ale związana z tym wszystkim, co określamy jako humanitaryzm – dodał szef Zjednoczonej Prawicy.

Jarosław Kaczyński zszokowany materiałem Onetu. Piątka dla zwierząt rozwiąże problem?

Portal informacyjny Onet.pl wyemitował film Janusza Schwertnera pt. „Krwawy biznes futerkowców” i prawdopodobnie to on sprawił, że prezes PiS postanowił zająć się tematem. Film pokazuje prawdę o warunkach hodowli zwierząt futerkowych w Polsce. Wygląda na to, że politycy w końcu tą kwestię raz na zawsze uregulują.

Film jest brutalny i pokazuje historię ukraińskiego współpracownika Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Zatrudnił się on w jednej z hodowli. Pozwoliło mu to zrobić kilkadziesiąt nagrań dokumentujących to, co tam się dzieje. Dlatego też wiemy, że skala cierpienia zwierząt jest olbrzymia i nie do opisania.

Projekt, jak donosi z kolei Wirtualna Polska, zakłada nie tylko zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Zapisy będą dotyczyły także ograniczenia możliwości trzymania psów na uwięzi. Poza tym nowe prawo ma ograniczyć ubój rytualny i zakazać wykorzystywania zwierząt w cyrkach dla rozrywki.

Źródło: Onet, Wirtualna Polska

najciekawsze porady grill urozmaicenie potraw wieczór z grillem

Najciekawsze porady do urozmaicenia grillowego wieczoru

jacek kurski tvp adam bodnar wiadomości wybory prezydenckie

Jacek Kurski o TVP: Nie faworyzowaliśmy żadnego kandydata na prezydenta