w

Skandal w Sejmie! Politycy prawie nie pracują, a portfele puchną

Skandal w Sejmie! Polacy pracują w pocie czoła, a politycy śmieją się im w twarz. Okazało się, że w tym roku do pracy pójdą tylko 11 razy.

skandal w sejmie posłowie zarobki praca podwyżka lenie korwin
Fot. Twitter / Robert Biedroń

Skandal w Sejmie! Polacy pracują w pocie czoła, tymczasem politycy śmieją się im w twarz. Zarabiają sporo, ale okazało się, że w tym roku do pracy pójdą tylko 7 razy. Obywatele są oburzeni.

Politycy niewiele robią, a zarabiają kosmicznie dużo

Czy ktoś kiedyś w ogóle zadał sobie trud i policzył, ile razy politycy stawiają się w pracy? Lepiej tego nie wiedzieć. Pieniądze lecą do kieszeni polityków jak woda, a jak się okazuje, za bardzo się nie przepracowują. Ile zatem razy posłowie pójdą do pracy w 2020? Będziecie załamani.

Do końca tego roku posłowie pojawią się na sejmowych debatach tylko 11 razy. Dziennikarze „Super Expressu” dokładnie sprawdzili kalendarz i policzyli nie tylko to. Wiemy również, ile posłowie za to obijanie się dostaną.

Między pojemnością portfela polityków a czasem ich pracy jest przepaść. Obywatele naszego kraju biegają do pracy każdego dnia, bywa, że również w weekendy. Muszą przesiedzieć tam od 8 do nawet 12 godzin. Politycy mają dużo lepiej w tym zakresie i można śmiało powiedzieć, że dobrze się w życiu ustawili.

Kancelaria Sejmu odpowiada mediom

Nie ukrywajmy, posłowie się nie narobią. Zgodnie z doniesieniami dziennika posłowie otrzymają za 11 posiedzeń w tym roku w sumie aż 42 tysiące złotych. Jak wliczymy do tego tzw. dietę poselską, suma urośnie o kolejne 10,5 tysiąca. Sama suma uposażenia i diety poselskiej wynosi razem 10,5 tys. zł.

Tuż po tym, jak tabloid poinformował o wynikach swoich obliczeń, nastąpiła reakcja Kancelarii Sejmu. Jej pracownicy postanowili odnieść się do publikowanych rewelacji.

Posłowie są zaangażowani także w komisjach, podkomisjach, grupach i zespołach – czytamy. Jak twierdzi Kancelaria Sejmu, „posłowie wykonują swój mandat we własnych okręgach wyborczych, co również jest stałym i bardzo ważnym elementem ich aktywności” – wynika z oświadczenia instytucji.

Kryzys czy nie, posłowie krzywdy sobie nie robią. Nie tak dawno pojawił się pomysł, by mimo niekorzystnej sytuacji budżetowej pensje szeregowych posłów zostały podniesione. To jednak ruch bardzo ryzykowny, stąd nie wiadomo, czy pomysł powróci.

Źródło: Super Express

stop rasizmowi w pracy nietolerancja kolor skóry religia

STOP rasizmowi w pracy. Kampania społeczna w czasach pandemii

kotek pępowina ratunek zwierzęta karmienie ze strzykawki

Kotek z przyczepioną pępowiną leżał na ulicy. Udało się go uratować