w

Koronawirus pobił rekord! Tylu nowych przypadków jeszcze nie było

Koronawirus szaleje i to już chyba początek drugiej fali. Liczba nowych przypadków w ostatniej dobie zwala z nóg.

koronawirus w polsce rekord zakażeń ministerstwo zdrowia w polsce

Koronawirus w Polsce szaleje i to już chyba początek drugiej fali. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2 i śmierci kolejnych zainfekowanych osób. Liczba zwala z nóg.

Koronawirus się rozkręca. Nadchodzi trudna jesień

Łącznie w Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 84 396 osób, z czego 2392 zmarły (większość miała choroby współistniejące). Dzisiejsze dane to najwyższy dobowy przyrost zakażonych od początku epidemii w Polsce. Podane dziś dane (25 września) to absolutny rekord – 1587 przypadków.

POLECAMY:
Druga fala koronawirusa. Jak zadbać o odporność seniora?

Do zgonów doszło w Siedlcach, Krakowie, Kędzierzynie-Koźlu, Elblągu, Biłgoraju, Lublinie, Zgierzu, Bełchatowie, Poznaniu, Tychach, Świętochłowicach, Raciborzu, Ostródzie i w Gdyni.

W ostatniej dobie przeprowadzono ponad 24 tysiące testów. Jeśli chodzi o regiony, przypadki dotyczą województw: mazowieckiego (295), małopolskiego (241), kujawsko-pomorskiego (162), pomorskiego (128), śląskiego (126), warmińsko-mazurskiego (87), wielkopolskiego (84), łódzkiego (78), zachodniopomorskiego (61), lubelskiego (59),  podkarpackiego (55), podlaskiego (54), dolnośląskiego (52), świętokrzyskiego (52), opolskiego (38) i lubuskiego (15).

Absolutny rekord dobowy, a będzie jeszcze więcej

1587 nowych zakażeń to najwięcej od początku pandemii w Polsce. To również trzeci raz, jak liczba chorych powiększyła się w dobę o więcej niż tysiąc. Ministerstwo Zdrowia podało również,  że w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 24,2 tysiąca testów. W Polsce przebadano już prawie 3,1 mln osób.

W okresie od soboty 19 września do piątku 25 września nowych przypadków zakażenia koronawirusem było w sumie 7068. Pod respiratorem leży obecnie 96 osób, a 1995 łóżek w szpitalach jest zajętych przez pacjentów z COVID-19. Kwarantanną objęto 137 023 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym – 12 937 osób.

POLECAMY:
Jasnowidz Jackowski i niepokojąca wizja. „To będzie postępować...”

O 10 zrosła liczba powiatów w tzw. strefie czerwonej i żółtej. Rośnie też liczba powiatów zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami. Obecnie jest ich 10.

Niezależnie od tego czy wzrost zakażeń będziemy nazywać drugą falą czy nie, sezon jesienno-zimowy będzie dla nas prawdziwym wyzwaniem. Lekarze apelują o powszechne szczepienia przeciwko grypie. Na zakażenia SARS-CoV-2 nie wpłyną, ale ograniczą szerzenie się wirusa grypy w populacji, dlatego spowoduje, że obie choroby nie będą współwystępować.

Źródło: RMF FM, Ministerstwo Zdrowia

polska zagrożona deficyt wody 2020 przyczyny skutki susza obszary wody pitnej

Polska zagrożona deficytem wody! „Dramatyczne konsekwencje”

lexus lx toyota SUV niedostępne w Polsce

SUV-y Lexusa i Toyoty, których nie kupisz w Polsce, ale znajdziesz w USA