w ,

Radosław Sikorski nie płaci abonamentu RTV. Dostał wezwanie

Radosław Sikorski nie płaci abonamentu za odbiornik radiowy i telewizyjny. Były szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych dostał właśnie z Poczty Polskiej wezwanie.

sikorski abonament rtv poczta polska klauzula sumienia kary 2021
Fot. Twitter, Wikipedia (Martin Lahousse)

Radosław Sikorski nie płaci abonamentu za odbiornik radiowy i telewizyjny. Były szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych dostał właśnie z Poczty Polskiej wezwanie. Stwierdził, że nie zapłaci.

Radosław Sikorski dostał wezwanie z Poczty Polskiej

Polityk Platformy Obywatelskiej i były minister w rządzie Donalda Tuska ma poważne zaległości w opłatach. Poinformował o tym w mediach społecznościowych pokazując wezwanie, które dostał od kierownika wydziału Abonamentu RTV w Bydgoszczy. Uznał, że mimo to nie zapłaci, a powód tej decyzji jest zadziwiający.

Nie mogę zapłacić za korzystanie z mediów tzw. publicznych, gdyż nie pozwala mi na to klauzula sumienia – napisał europoseł Radosław Sikorski na swoim profilu. Jego zdaniem media publiczne są obecnie całkowicie „zawłaszczone przez klakierów jednej partii politycznej i służą jej utrzymaniu przy władzy„.

Dostało się też publicznej stacji radiowej. Polskie Radio i Telewizja są – jak twierdzi Sikorski – „rozsiewnikami radykalizmu, antysemityzmu i teorii spiskowych„. „Nie mogę zapłacić za korzystanie z mediów tzw. publicznych, gdyż nie pozwala mi na to klauzula sumienia.

„Nie pozwala mi klauzula sumienia”

To nie koniec historii. Sikorski poinformował w swojej odpowiedzi Pocztę Polską, że jego opinia na temat mediów publicznych jest taka sama, jak np. opinia OBWE. Przypomnijmy, że po wyborach prezydenckich organizacja ta informowała o stronniczości.


Jako podatnik Radosław mimo swojej decyzji i tak dokłada się do dotacji, którą media dostały od rządu. Prawda jest jednak taka, że abonament RTV płacić należy. Prawdopodobnie mimo decyzji Sikorskiego, Poczta Polska i tak będzie próbowała dochodzić swoich praw.

Kupujesz telewizor? Spodziewaj się kontroli. Abonament RTV 2021 nikogo nie ominie

Płacenie abonamentu RTV jest wciąż obowiązkowe. Niestety mało który posiadacz odbiornika uiszcza opłatę. Poczta Polska i Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie ustaje w wymyślaniu nowych metod na ściągnięcie zaległości.

POLECAMY:
Abonament RTV i sroga kara za niepłacenie. Można się złapać za głowę!

Nowym pomysłem jest sprawdzanie tych osób, które dopiero co zakupiły nowe urządzenia. Kto zatem kupi telewizor, a go nie zarejestruje, może spodziewać się wysokich kar. I tu warto wiedzieć, że taka kara może wynieść nawet 735 zł.

Przy tej okazji warto też przypomnieć o podwyżkach. W 2021 roku w górę idzie cała opłata abonamentowa. Będzie to 7,50 zł za radio (obecnie 7 zł) oraz 24,50 zł za radio razem z telewizorem (obecnie 22,70 zł).

Od stycznia do sierpnia 2020 roku kontrole przeprowadzane wśród osób, które nabyły telewizor, wykazały nieprawidłowości u około 10 tysięcy użytkowników. W sumie nałożono kary na łączną kwotę ok. 6,5 miliona złotych.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

rydzyk dotacja mon 100 tys. pilecki pokazy lux veritatis

Rydzyk z kolejnym przelewem od rządu PiS. Kwota zwala z nóg

adam bodnar koronawirus RPO rzecznik praw obywatelskich twitter

Adam Bodnar zakażony koronawirusem! Jest oświadczenie