w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Rydzyk z kolejnym przelewem od rządu PiS. Kwota zwala z nóg

Rydzyk otrzymał kolejny przelew od PiS. Jak informuje Onet, Ministerstwo Obrony Narodowej przekazało fundacji Lux Veritatis sześciocyfrową kwotę.

rydzyk dotacja mon 100 tys. pilecki pokazy lux veritatis
Fot. Wikipedia

Rydzyk otrzymał kolejny przelew od PiS. Jak informują Onet i Rzeczpospolita, Ministerstwo Obrony Narodowej przekazało fundacji Lux Veritatis kwotę 100 tys. zł. Ma być ona przeznaczona na organizację pokazów o Pileckim.

burbonik.pl google news banner obserwuj

Rydzyk dostał kolejny przelew, tym razem z MON

Fundacja Lux Veritatis dostała kolejny przelew, tym razem w wysokości 100 tys. zł. To dotacja z Ministerstwa Obrony Narodowej, które o. Rydzyk przeznaczyć ma na pokazy filmów o Rotmistrzu Pileckim. Wcześniej produkcję filmu wsparło Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

30 proc. dotacji z MON wydano na ulotki, a jedną czwartą na catering. Według informacji dziennikarzy portalu Onet.pl, przez ostatnie 4 lata oba wspomniane resorty przelały na konta ojca Rydzyka łączną kwotę 827 tys. zł

Dziennikarze portalu postanowili sprawdzić dokładnie sprawozdania finansowe w zakresie realizacji projektu, na które Lux Veritatis dostało z rządu pieniądze. Najciekawsze jest jednak to, że film o Pileckim dawno został już nakręcony, a w kosztorysie pojawiła się kolejna kwota (15 tys. zł) na… jego produkcję.

Droga przyjaźń redemptorysty z PiS

W sumie, jak wynika z dokumentów, zorganizowano cztery pokazu wspomnianej produkcji filmowej o naszym narodowym bohaterze. Wszystkie były bezpłatne i miały cieszyć się bardzo dużym zainteresowaniem.

Niestety nie wiadomo, ile osób pojawiło się na pokazach, bo nigdzie takiej informacji nie ma. Jedyna informacja w tym zakresie to zapewnienie fundacji, że „pokazy wzbudziły w młodzieży zainteresowanie historią Polski i historią żołnierzy niezłomnych”.

Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Spraw Zagranicznych to bardzo hojne dla o. Rydzyka resorty. Jak donosi Onet, w 2016 resort obrony przelał na konta fundacji redemptorysty 102 tys. zł za emisję spotów reklamujących szczyt NATO w Warszawie.

Było można je podziwiać na antenie TV Trwam. Od tamtej pory MSZ przekazywał środki na wiele różnych projektów ojca Tadeusza. W sumie na jego konta miało trafić jeszcze 625 tys. zł.

Źródło: Onet, Super Express

kaczyński zarobki zasikane spodnie zabrał głos wiek za sterem

Jarosław Kaczyński wejdzie do rządu. Awans da mu niezłą podwyżkę

sikorski abonament rtv poczta polska klauzula sumienia kary 2021

Radosław Sikorski nie płaci abonamentu RTV. Dostał wezwanie