w ,

WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Poczta Polska wstrzyma ściąganie abonamentu RTV? „Smutna spuścizna rządów Tuska”

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin poinformował, że wysłał prośbę do instytucji o wstrzymanie się od tych praktyk. Skrytykował przy okazji Donalda Tuska.

poczta polska jacek sasin abonament rtv
Fot. RMF FM

Poczta Polska ma pilnie wstrzymać wszelkie działania polegające na ściąganiu zaległego abonamentu RTV. Minister aktywów państwowych Jacek Sasin poinformował, że wysłał prośbę do instytucji o wstrzymanie się od tych praktyk. Skrytykował przy okazji Donalda Tuska.

Poczta Polska zrezygnuje z pobierania abonamentu?

Jak podały media, Poczta Polska dostała informację od ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Minister poprosił instytucję, aby ta zaniechała wszelkich działań polegających na ściąganiu zaległych opłat od osób, które nie płacą abonamentu RTV.

POLECAMY:
Poczta Polska wystosowała ważny apel do seniorów, ale zagrożony jest każdy

Kwestia ściągalności abonamentu RTV to smutna spuścizna rządów Donalda Tuska. To kolejna kwestia do gruntownego przemodelowania po naszych poprzednikach. Obecnie – biorąc pod uwagę wyjątkowe okoliczności – poprosiłem Pocztę Polską o wstrzymanie działań w tym zakresie – zakomunikował minister Jacek Sasin w niedzielę wieczorem na swoim kanale na Twitterze.

Do bulwersującej sprawy, którą nie tak dawno opisywała „Gazeta Wyborcza”, odniosła się też Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

W roku 2008 gdy Donald Tusk wzywał do niepłacenia abonamentu RTV wiele osób poszło za tą radą w skutek czego popadli w długi. Przyniosło to lawinowy wzrost postępowań wobec dłużników, od 2011 prowadzonych przez Pocztę Polską, od 2013 – windykacyjnych prowadzonych przez Urzędy Skarbowe (czasy rządów koalicji PO-PSL) – czytamy na profilu KRRiT w mediach społecznościowych.

Haracz za propagandę

Całą sprawę dotyczącą egzekucji zaległych opłat poprzez urzędy skarbowe opisała „Gazeta Wyborcza” w tekście na zatytułowanym „Haracz na propagandę”. Czytelnicy mieli alarmować, że Poczta Polska razem z urzędami skarbowymi prowadziła na wielką skalę ściąganie zaległości m.in. poprzez blokowanie rachunków bankowych. Niestety dostało się też podobno osobom, które miały wyrejestrowane odbiorniki.

POLECAMY:
Urząd Skarbowy blokuje konta emerytom? Seniorzy bez środków do życia

Faktycznie jest coś na rzeczy, bo według Ministerstwa Finansów Poczta Polska do urzędów skarbowych skierowała prawie 35 tys. tytułów wykonawczych. W 2019 r. wysłano też ponad 420 tys. upomnień. Dzięki tym działaniom prawie 109 tys. osób postanowiło zapłacić daninę i w ten sposób na konto TVP trafiło zaległe 71 mln zł.

Po tekście „Wyborczej” kandydat na prezydenta Polski Rafał Trzaskowski zaapelował o abolicję dla seniorów, od których urzędy skarbowe domagają się zapłaty zaległej daniny. Jego zdaniem nie można przymuszać ludzi w trudnej sytuacji, by finansowali propagandę poprzez blokadę bankowych rachunków.

Źródło: Gazeta Wyborcza, Wirtualne Media, Twitter

Zobacz także:

daria ładocha

Kim jest Daria Ładocha, nowa gwiazda telewizji TVN?

koronawirus epidemia w polsce szansa dla młodych polek

Koronawirus. Czy pandemia to szansa dla młodych Polek?