w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Zaprzysiężenie rządu. Doszło do dziwnej sytuacji między Dudą a Kaczyńskim

Zaprzysiężenie rządu w cieniu epidemii. Prezydent Andrzej Duda mianował Jarosława Kaczyńskiego wicepremierem. Niektórzy twierdzą, że zaliczył wpadkę.

zaprzysiężenie duda kaczyński zdjął rękawiczkę ochronną epidemia koronawirusa obostrzenia
Fot. Twitter

Zaprzysiężenie rządu w cieniu epidemii. Prezydent Andrzej Duda mianował Jarosława Kaczyńskiego wicepremierem. Politycy mieli na twarzach maski i rękawiczki z wyjątkiem prezesa PiS. Prezydent zdjął też rękawiczki ochronne, by uścisnąć mu dłoń.

Zaprzysiężenie rządu. Wpadka prezydenta?

Szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas uroczystości zaprzysiężenia nowego rządu czasem maseczkę miał, innym razem nie. Dziwny gest wykonał z kolei prezydent Andrzej Duda, który podczas wręczania prezesowi PiS nominacja na stanowisko wicepremiera ochronne rękawiczki zdjął. Wszystko kilka godzin po tym, jak minister zdrowia wraz z szefem policji ogłosili nowe obostrzenia.

Gest prezydent wykonał tylko w stosunku do prezesa PiS, pozostałym rękę podawał w rękawiczce. Teoretycznie podanie ręki w ten sposób 71-letniemu politykowi było w jakimś stopniu narażaniem go na zakażenie koronawirusem. Nie wiadomo też, jak właściwie szef PiS się czuje, bo jako pierwszy opuścił miejsce uroczystości. Nie ma go nawet na zdjęciu pamiątkowym.

Nowy rząd w cieniu zaostrzającej się epidemii

To bardzo podniosła chwila, można powiedzieć historyczna. Rekonstrukcja rządu nie jest w naszym państwie codziennością i dlatego zapewne jest ważnym momentem, który spotkał się dziś z tą piękną pogodą na dobry omen. Na to, aby taka właśnie piękna pogoda w szerokim tego słowa znaczeniu przyświecała Polsce, polskiemu społeczeństwu, Zjednoczonej Prawicy i polskiemu rządowi na ten cały czas najbliższych lat urzędowania, tego państwu z całego serca życzę – powiedział prezydent tuż po wręczeniu nominacji.

POLECAMY:
Banknot z Kaczyńskim. Szef NBP podpisał wzór. Kiedy trafi do obiegu?

Po pierwsze kwestia życia i zdrowia obywateli, po drugie kwestia ratowania polskiej gospodarki. To dzieło było i jest realizowane. Chciałem z całego serca podziękować wszystkim państwu i za tamte cztery lata – dokończył Andrzej Duda.

Zmiany w rządzie początkowo planowano na poniedziałek 5 października. Niestety okazało się, że jeden z nowych ministrów uległ zakażeniu koronawirusem, stąd termin zmieniono. Liczba ministerstw zmniejszy się z 20 do 14, część resortów zlikwidowano.

Źródło: Twitter, Polsat News, RMF FM

polacy boją się o przyszłość koronawirus epidemia pogorszenie sytuacji utrata pracy

Polacy niepewni swojej przyszłości. Już co trzeci obawia się o pracę

karlak kościół technologia kosmiczna nasa boeing koronawirus

Ks. Karlak: „W naszym kościele się nie zarazisz”. Twierdzi, że ma technologię z NASA