w ,

Ks. Karlak: „W naszym kościele się nie zarazisz”. Twierdzi, że ma technologię z NASA

Ksiądz Jan Karlak z Nowego Targu zaskoczył parafian. Poinformował ich o instalacji nowoczesnych technologii kosmicznych w kościele.

karlak kościół technologia kosmiczna nasa boeing koronawirus
Fot. YouTube / Adam Sokołowski

Ksiądz Jan Karlak z Nowego Targu zaskoczył parafian. W trakcie liturgii stwierdził, że jego parafianie nigdy koronawirusem się nie zarażą, bo zainstalował w kościele technologie kosmiczne z NASA i Boeinga.

Ks. Karlak: „W liturgii można uczestniczyć bez maseczki”

Proszę się nie martwić, bo w tym momencie nikt w naszym kościele nie może się zarazić ani grypą, ani COVID-em – powiedział uczestnikom mszy świętej ksiądz Jan Karlak. To proboszcz Parafii Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu.

Jak przyznaje, w jego świątyni zamontowano kosmiczne technologie przywiezione z laboratorium NASA. Inne mają zastosowanie w nowych samolotach produkowanych przez Boeinga. Duchowny zaskoczył tym samym swoich parafian, ale jednocześnie ich uspokoił. Jak wiadomo, często do zakażeń koronawirusem z Chin dochodzi właśnie w kościołach.

W liturgii można uczestniczyć bez maseczki. Jeśli ktoś chce być w maseczce, to proszę bardzo, ja mu tego nie zabronię. Natomiast tak jak mówiłem, nie można się w naszym kościele niczym zarazić – skomentował ks. Jan Karlak pytany przez lokalne media.

Certyfikat „Bezpieczny kościół”

To jeszcze nic. Kilka dni temu na parafialnym Facebooku ksiądz Karlak poinformował, że kościół, którym zarządza, zdobył dodatkowy certyfikat „Bezpieczny kościół„. Co to oznacza?

W ramach prac w kościele zainstalowano podobno nowoczesny i specjalny system służący do sanityzacji powietrza i pomieszczeń opartego o technologię fotokatalizy. Urządzenia te emitują promieniowanie UV-C i utleniają tlenkiem tytanu powietrze w świątyni. Powstający w ten sposób nadtlenek wodoru zabezpiecza wiernych oddających hołd Bogu.

Zastosowane systemy skutecznie usuwają bakterie, wirusy (grypa, COVID-19), pleśnie, alergeny oraz nieprzyjemne zapachy. Neutralizują 99,9 proc. bakterii, wirusów i grzybów. System zabezpiecza przed zakażeniami pomiędzy ludźmi – czytamy w komunikacie na Facebooku.

Cieszymy się, że ks. Karlak tak dba o zdrowie swoich parafian, że przeniósł swój kościół w XXI wiek. Są bowiem w Polsce duchowni, którzy epidemię koronawirusa bagatelizują i pozostawiają walkę z nim Ministerstwu Zdrowia i sanepidowi. Ich zdaniem księża powinni zająć się tworzeniem Kościoła, a nie zarazkami.

Źródło: naTemat, Podhale24

zaprzysiężenie duda kaczyński zdjął rękawiczkę ochronną epidemia koronawirusa obostrzenia

Zaprzysiężenie rządu. Doszło do dziwnej sytuacji między Dudą a Kaczyńskim

oskładkowanie umowy o dzieło umowy zlecena 2020 2021 plany rządu ozusowanie umów cywilnoprawnych

Oskładkowanie umowy zlecenia i o dzieło. Znamy już plany rządu