w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA!

Nawet 2 tys. zł mandatu za brak maseczki. Rząd podjął ostateczną decyzję w tej sprawie

Rząd zapowiadał gigantyczną podwyżkę mandatów za brak maseczki np. w sklepach. Właśnie zapadła ostateczna decyzja w sprawie zmian w ustawie covidowej.

2 tys. zł grzywny za brak maseczki? Takie plany jeszcze kilka dni temu próbował forsować w Sejmie rząd Zjednoczonej Prawicy. Wszystko w momencie, gdy inne kraje Europy wycofują się już z wprowadzonych obostrzeń.

Brak maseczki. Mandat 2 tys. zł? Rząd zdecydował, co dalej

Czterokrotną podwyżkę mandatów za brak maseczki w sklepach i innych pomieszczeniach zamkniętych próbował przepchnąć rząd Zjednoczonej Prawicy przez Sejm. Projekt o nietypowej nazwie Lex Konfident upadł, bo przeciwni byli nawet posłowie PiS. To klęska Jarosława Kaczyńskiego i wielki sukces obywateli.

Wprowadzanie drastycznych rozwiązań w walce z koronawirusem w momencie, gdy inne kraje obok nas wycofują się masowo z obostrzeń, pozbawione jest sensu. Potencjalnie wysokie plityczne koszty i wpływ na wizerunek rządu, który i tak ostatnio się pogorszył, zdecydowały o tym, że projekt trafił do kosza.

Ustawa ostatecznie przepadła, ale rząd jeszcze do wczoraj myślał, że wprowadzi niekorzystne rozwiązania dla milionów Polaków innymi metodami. Nie ma jednak zgody na takie działania wśród polityków PiS, dlatego można odetchnąć z ulgą.

Brak maseczki. Mandat 2 tys. zł? Rząd zdecydował, co dalej

Obecnie za brak maseczki możemy otrzymać maksymalnie 500 zł kary. Jak ustalili reporterzy radia RMF FM, zmian w tym zakresie już nie będzie, bo rząd ostatecznie wycofał się z planów podwyższenia stawki. Do planów tych już ma nigdy nie wrócić.

Politycy PiS stwierdzili, że nie poprą żadnych tego typu ustaw ze względu na to, że obywatele by tego nie akceptowali. Koalicja rządząca obecnie wisi na kilku osobach, a większość w Sejmie jest bardzo krucha. Nikomu nie jest więc na rękę rozpętanie kolejnej wojny w obozie władzy.

Jedynym ośrodkiem władzy, który do samego końca forsował zmiany, było Ministerstwo Zdrowia. Tak czy inaczej wielkie wątpliwości miał prezydent Andrzej Duda, który prawdopodobnie i tak by zawetował ustawę.

Opozycja nadal czeka na dymisję ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Jeszcze niedawno sam twierdził, że w momencie, gdy ustawa covidowa przepadnie, poda się do dymisji. Do tej pory jednak się to nie wydarzyło.

Źródło: RMF FM

koronawirus prawdziwy rozmiar epidemii realna liczba chorych dramat zapchane szpitale brak pomocy

Naukowcy ujawnili, ile naprawdę jest zakażeń w Polsce. Szokująca liczba! Szósta fala już od…

Nie żyje wielka polska pisarka. Miała 77 lat. Ujawniono przyczyny śmierci. „Prosimy o dobre myśli”