w ,

WTFWTF

500 plus do likwidacji? Program nie przynosi obecnie żadnych korzyści

500 plus to program, który nie daje efektów. Jeśli więc ktoś polega mocno na tym popularnym rządowym dofinansowaniu, niedługo może się mocno zdziwić.

koniec 500 plus 2021 wnioski program nie spełnia oczekiwań tylko dla pracujących

500 plus to program, który nie daje efektów. Jeśli więc ktoś polega mocno na tym popularnym rządowym dofinansowaniu, niedługo może się mocno zdziwić. Polacy oczekują zmian.

500 plus czekają radykalne zmiany? Czy to koniec 500 plus?

Popularny i flagowy program Prawa i Sprawiedliwości mogą czekać zmiany. Być może to będzie koniec tego świadczenia w takiej formie, do jakiej rodzice zostali przyzwyczajeni. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że rządzący dokonają zmian w sposobie przydzielania 500plus. Wiadomo bowiem, że rząd Morawieckiego mocno wsłuchuje się w głosy Polaków.

Dwóch na trzech Polaków oczekuje daleko idących zmian w 500plus – wynika z analiz przeprowadzonych na zlecenie portali Wirtualna Polska i money.pl. Zdaniem obywateli świadczenie po zmianach powinno być przekazywane tylko tym rodzicom, którzy pracują.

Dodatkowym impulsem do przeprowadzenia radykalnej weryfikacji skuteczności 500 plus może być fakt, że finanse publiczne są obecnie w kiepskim stanie. Rząd w kwestii wydatków społecznych doszedł do ściany. Piętrzą się problemy finansowe spowodowane nasilającą się epidemią koronawirusa. Czy będzie to inspiracja dla Kaczyńskiego, aby dokonać korekty?

Polacy chcą ograniczeń w wypłatach. Co z 500 plus? 500+ jako bon lub tylko dla pracujących?

Obecnie około 62 proc. Polaków wyraża oczekiwanie, że świadczenie Rodzina 500 plus powinno być wypłacane pod warunkiem, że jeden z rodziców ma pracę. W oczach obywateli rozdawanie pieniędzy na lewo i prawo każdemu, kto ma dziecko, rodzi wielkie patologie i nie spełnia swojej roli.

POLECAMY:
500 plus będzie odbierane? Szczere słowa polityka PiS

Cieszy mnie takie nastawienie. Program 500 plus miał być programem prorodzinnym i miał poprawić sytuację demograficzną. Statystyki jednoznacznie pokazują jednak, że tu sukcesu nie ma  – stwierdził ekspert Instytutu Emerytalnego Oskar Sobolewski. W wakacje 2020 r. liczba urodzeń była na najniższym od 15 lat poziomie, a program, który nic nie daje, kosztuje nas 40 mld na rok.

Dlaczego program socjalny nie spełnia oczekiwań? Rodzi się coraz mniej dzieci, a wskaźniki w tym względzie pogarszają się z miesiąca na miesiąc. Nadchodzi więc oczekiwany wiatr zmian. Wniosek 500 plus na pierwsze dziecko nie spowodował odwrócenia negatywnego trendu demograficznego. Nie zachęca również młodych obywateli do zakładania rodziny i rodzenia dzieci.

Zdaniem eksperta w projekcie zmian powinny pojawić się nowe klauzule. Rodzic, który straci pracę, nie utraci z dnia na dzień prawa do 500plus. Świadczenie będzie jednak odbiera po kilku miesiącach i pod warunkiem, że osoba nie ma pracy bo nie chce pracować.

Źródło: Wirtualna Polska, Money.pl

fala upadłości spółki komandytowe opodatkowanie zmiany cit nowy podatek

Fala upadłości tuż tuż. Rząd uderzy w firmy nowymi podatkami

dariusz gnatowski 2020 waga koronawirus cukrzyca choroba boczek nie żyje świat według kiepskich żona córka wiek

Dariusz Gnatowski miał koronawirusa, ale to nie koniec złych informacji