w

HAHAHA!HAHAHA!

Emerytura wyższa o 150 zł? Ważna informacja dla seniorów

Emerytura może być każdego miesiąca wyższa nawet o 150 zł. Co należy zrobić, aby tak się stało? Jest na to jeden sprawdzony sposób.

emerytury waloryzacja kapitalu poczatkowego jak miec wyzsza emeryture

Emerytura może być każdego miesiąca wyższa nawet o 150 zł. Co należy zrobić, aby tak się stało? Jest na to jeden sprawdzony sposób.

Emerytura wyższa o 150 zł – jak to zrobić?

Świadczenie emerytalne nie należy do najwyższych. Najczęściej są to kwoty, które nie pozwalają na godne życie na starość. Co jakiś czas pojawiają się różne metody, aby uczynić emerytury wyższymi.

Informacje płynące z Głównego Urzędu Statystycznego, które pojawiły się też w dzienniku „Fakt”, powinny zdecydowanie zainteresować osoby starsze, które z powodu niskiego świadczenia cierpią na niedostatek.

POLECAMY:
13. i 14. emerytura do likwidacji? Polski rząd może nie mieć pieniędzy

Dane te wskazują, ile w czerwcu 2020 r. wyniesie poziom waloryzacji składek rocznych oraz tzw. kapitału początkowego. Środki zgromadzone w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych zostaną zwiększone o niemal 6 proc., co sprawi, że konta emerytów zostaną zasilone kilkunastoma złotymi.

Sposoby na wyższą emeryturę

Seniorzy, którzy do tej pory pracowali i planujący przejść na emeryturę, powinni jeszcze poczekać. Do kiedy? Najlepiej do lipca. Zapowiadana waloryzacja kapitału początkowego oraz składek sprawi, że osoby, które dopiero przejdą na emeryturę w tym okresie, zyskają.

Odczekanie jeszcze 2 miesięcy na przejście na świadczenie emerytalne sprawi, ze seniorzy zyskają dodatkowe środki, które będą do emerytury.

Waloryzacja kapitału początkowego sposobem na wyższe świadczenie

„Fakt” podał przykład – to 60-letnia kobietę, która ma już uzbierane 400 tys. zł kapitału emerytalnego. Jeżeli skorzysta z przejścia na emeryturę w maju lub w czerwcu, dostanie 1532 zł emerytury. Jeśli jednak zdecyduje się poczekać do lipca, jej kapitał wzrośnie o 22 tys. zł. To bardzo dużo, bo świadczenie z automatu wzrośnie o prawie 100 zł.

POLECAMY:
500 plus i trzynasta emerytura do likwidacji? Trzeba ratować gospodarkę

Czerwiec był do tej pory traktowany jako najgorszy miesiąc do przechodzenia na emeryturę. Były bowiem one w tym okresie przeliczanie na niekorzyść emerytów. Ustawa wprowadzająca tzw. tarczę antykryzysową pozwoliła rozwiązać ten odwieczny problem. To ważna informacja, skoro rząd już sygnalizuje, że mogą być problemy z 13. i 14 emeryturą w przyszłości.

Źródło: Fakt.pl

witek lozko wygodne idealne młodzieżowe piętrowe kontynentalne

Cechy wygodnego łóżka. Jak znaleźć łóżko idealne?

obostrzenia 4.11 4 listopada nauka zdalna 1-3 szkoła podstawowa lockdown obostrzenia konferencja premiera men premier gov pl

Nauka zdalna klas 1-3. Od kiedy nauczanie zdalne? Konferencja premiera na żywo