w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ

Repolonizacja ruszyła. 500 portali i ponad 120 gazet trafi w ręce Orlenu

Repolonizacja ruszyła? Koncern PKN Orlen przejął największego gracza na rynku mediów regionalnych w kraju. To Polska Press, której pozbył się właściciel z Niemiec.

repolonizacja mediów polska press orlen pis przejęcie mediów lokalnych media regionalne

Repolonizacja mediów ruszyła? Koncern PKN Orlen właśnie oznajmił, że przejął największego gracza na rynku mediów regionalnych w kraju. To Polska Press, która ma właściciela w Niemczech.

Repolonizacja mediów. PKN Orlen przejmie 500 portali internetowych. Ustawa dekoncentracyjna

Grupa Polska Press trafiła w ręce koncernu PKN Orlen. Obecnie posiada ponad 20 dzienników regionalnych i jest przez to największym graczem jeśli chodzi o lokalne media. Poprzednim właścicielem było Verlagsgruppe Passau z Niemiec.

Przejmujemy wydawnictwo Polska Press. Dzięki transakcji zyskamy dostęp do 17,4 mln użytkowników portali wchodzących w skład Grupy – napisał na Twitterze prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Tym samym rząd przejmuje jednego z największych wydawców mediów w Polsce. Obecnie Polska Press posiada 20 z 24 wydawanych w Polsce dzienników regionalnych, 120 tygodników lokalnych i 500 portali internetowych. Media te swoim zasięgiem obejmują 15 z 16 województw.

Dekoncentracja mediów. PiS dotrze z przekazem do ponad 17 mln użytkowników sieci

Dostęp do 17,4 milionów użytkowników portali zarządzanych przez Polska Press, skutecznie wzmocni sprzedaż całej Grupy ORLEN, zoptymalizuje koszty marketingowe i umożliwi dalszą rozbudowę narzędzi big data – twierdzi dalej Daniel Obajtek, prezes Orlenu.

Po sfinalizowaniu transakcji PiS przejmie zatem m.in.: naszemiasto.pl, Dziennik Bałtycki, Dziennik Łódzki, Dziennik Zachodni, Gazetę Krakowską, Głos Wielkopolski, Gazetę Wrocławską, Polskę Metropolię Warszawską, Express Bydgoski, czy Express Ilustrowany

Źródło: TOK FM, Onet

epidemia rynek aut samochody nowe używane otomoto volkswagen

Epidemia czyści nam portfele. Polacy masowo rezygnują z jednej rzeczy

janusz sanocki nie żyje koronawirus poseł na sejm viii kadencji

Koronawirus pozbawił życia posła na Sejm. Polityk miał 66 lat