w

500 plus grudzień 2020. Wypłata po świętach? Minister rodziny apeluje

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia minister Marlena Maląg wystosowała pilny apel.

500 plus grudzień 2020 wypłata przed świętami kiedy wypłata
Fot. YouTube / MRiPS (screen)

500 plus grudzień 2020 zagrożone? Czy będą wypłaty 500 plus przed świętami? W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia minister Marlena Maląg zaapelowała do wszystkich wojewodów i samorządowców. Chodzi o wypłatę świadczenia.

500 plus grudzień 2020. Wypłata dopiero po świętach?

Program 500 plus jest bardzo ważny w kontekście wydatków związanych z nadchodzącymi świętami. Świadoma jest tego nadzorująca program socjalny minister rodziny. Wystosowała ona pilny apel do samorządów w tej sprawie.

Pomimo trudności związanych z pandemią bardzo proszę byśmy dochowali tych terminów – stwierdziła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Była ona gościem na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Zaapelowała o wypłatę środków z programu Rodzina 500 plus przed świętami. Ma to znaczenie dla wielu rodzin w Polsce.

Co dalej z 500plus? Rodzina 500 plus zawieszone od 2021?

Program Rodzina 500plus jest sztandarowym świadczeniem, w ramach którego przeznaczyliśmy już ponad 130 miliardów złotych. To fundament i inwestycja w polską rodzinę. Dlatego apeluję do samorządowców, by wszystkie świadczenia były wypłacane jeszcze przed świętami. Pomimo trudności związanych z pandemią bardzo proszę byśmy dochowali tych terminów – powiedziała Marlena Maląg.

Zdaniem Maląg mijający właśnie rok był wyjątkowy z powodu pandemii i wpłynął negatywnie na stan wielu portfeli. Jak twierdzi, mimo problemów z budżetem, wszelkie zaplanowane świadczenia były realizowane i nadal będą.

Środki dla rodzin i seniorów mają też swoje zabezpieczenie w budżecie na 2021 rok, dlatego chciałabym wszystkich uspokoić, że wszystkie programy będą kontynuowane – powiedziała Marlena Maląg.

domki drewniane jak udekorować na święta dekorowanie wnętrz na święta

Domki drewniane. Jak świątecznie udekorować ich wnętrze?

dzień babci 2021 dzień dziadka 2021 kiedy jaki prezent kupić

Jak wybrać prezenty na Dzień Babci i Dziadka? Ruszamy na zakupy!