w

IDEA BANK do likwidacji! Masz tam konto? Zobacz, co z Twoimi pieniędzmi

Bankowy Fundusz Gwarancyjny wszedł dziś do Idea Banku. Przejęto akcjonariat, a do najbliższego poniedziałku bank zostanie przejęty przez Pekao SA.

idea bank bfg czarnecki pekao pko akcjonariat bankowy fundusz gwarancyjny

Idea Bank do likwidacji ze względu na zły stan finansów tej instytucji. Co z naszymi oszczędnościami? Urzędnicy Bankowego Funduszu Gwarancyjnego oświadczyli, że dokonują przymusowego przejęcia. Niebawem ma się rozpocząć proces przejmowania banku przez Pekao SA.

Idea Bank SA upadł? Co z naszymi pieniędzmi? Depozyty i lokaty w Idea Banku zostaną zrestrukturyzowane.

Jestem głęboko poruszony i wstrząśnięty, proszę dać mi czas na skomentowanie tej sytuacji – powiedział „Gazecie Wyborczej” Leszek Czarnecki, do którego należy likwidowany bank. Wszystkie zgromadzone w banku depozyty zostaną przeniesione do instytucji, która przejmie je w ramach restrukturyzacji. To samo będzie z kredytami.

Obsługa klientów nie zostanie zawieszona. Klienci nie muszą również podejmować żadnych dodatkowych działań w celu przeniesienia rachunków bankowych do Pekao SA.

Jak czytamy w mediach, aktywa Idea Banku nie wystarczają na zaspokojenie zobowiązań, a kapitały własne wynoszą minus 482,8 mln zł. Sytuacja instytucji jest więc na tyle zła, że należy działać już teraz, aby chronić pieniądze klientów.

Idea Bank Czarnecki. Przymusowa restrukturyzacja. Najważniejsze informacje dla klientów. Wkracza BFG

  • wszystkie depozyty (środki klientów na rachunkach bankowych) zostaną w całości przeniesione do banku przejmującego, podobnie jak kredyty,
  • klienci Idea Bank S.A. nie muszą w związku z przymusową restrukturyzacją podejmować żadnych działań,
  • działalność instytucji nie zostaje zawieszona, wszystkie produkty pozostają aktywne,
  • nie zmienią się numery rachunków bankowych klientów,

  • dostęp do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej nadal będzie aktywny (hasła i loginy pozostają bez zmian) – za wyjątkiem wcześniej zaplanowanej przez Idea Bank przerwy technicznej w dniu 31.12.2020 od godziny 20:00 do godziny 04:00 dnia 01.01.2021 r., o czym Idea Bank informował dużo wcześniej swoich klientów,
  • klienci mogą korzystać z kart (płatności i wypłaty z bankomatów) zgodnie z dotychczasowymi zasadami, ale w związku ze wspomnianą wyżej przerwą techniczną transakcje kartami płatniczymi będą realizowane do wysokości dostępnych środków na koncie z godziny 18:00 dnia 31.12.2020.
  • oddziały Idea Banku będą dostępne dla klientów pod szyldem Banku Pekao S.A. 4 stycznia 2021 r. wszystkie oddziały banku będą otwarte od godziny 13:00 (przed udaniem się do placówki warto jednak sprawdzić godziny otwarcia),
  • transakcje i operacje realizowane są na bieżąco; usługa Express Elixir może być jednak czasowo niedostępna.

Źródło: Business Insider, Gazeta Wyborcza, Twitter

poczta polska komunikat zwroty allegro smart zwrot towaru darmowa przesyłka nietrafione prezenty

Poczta Polska wydała ważny komunikat. Polacy mają tylko 2 tygodnie

mikołajki apartamenty portowe wakacje 2021 wyposażenie

Wakacje w apartamencie? Sprawdź, dlaczego warto go wynająć!