w ,

Konferencja premiera. Powrót do szkół klas 1-3 i nowe obostrzenia

Konferencja premiera odbyła się zgodnie z planem. Poznaliśmy nowe plany rządu. Pojawiło się kilka istotnych kwestii dotyczących edukacji. Czy będą nowe obostrzenia?

konferencja premiera nowe obostrzenia powrót do szkół klas 1-3 otwarcie galerii gastronomia kiedy otwarcie kiedy ogłoszą nowe obostrzenia luty 2021
Fot. YouTube / Kancelaria Premiera (screen)

Konferencja premiera odbyła się zgodnie z planem. Poznaliśmy nowe plany rządu. Pojawiło się kilka istotnych kwestii dotyczących edukacji. Czy będą nowe obostrzenia? Padły jasne deklaracje odnośnie powrotu dzieci do szkół.

Konferencja premiera 11.01. Nowe obostrzenia po 17 stycznia. Kiedy otwarcie galerii? Czy dzieci wrócą do szkoły?

W ciągu kilku kolejnych godzin zapadną kolejne ważne decyzje w zakresie walki z epidemią koronawirusa w Polsce. Chodzi głownie o kwestie związane z edukacją klas 1-3 oraz ewentualnego wprowadzenia nowych obostrzeń.

Szef KPRM Michał Dworczyk przedstawił póki co szczegóły Narodowego Programu Szczepień. Sprawa ewentualnych obostrzeń po 17 stycznia jest ciągle otwarta, nie ma jednak konkretnych deklaracji. Media dotarły jednak do nieoficjalnych informacji, że obecne obostrzenia zostaną po prostu przedłużone.

Ograniczenia nadal będą dotyczyć funkcjonowania galerii handlowych, hoteli, dyskotek i klubów nocnych, basenów, aquaparków, siłowni i klubów fitness. Najnowsze decyzje mogą jednak dotyczyć m.in. kwestii otwarcia gospodarki i poluzowania istniejących obostrzeń w handlu, na co wielu obywateli i właścicieli sklepów czeka z niecierpliwością.

Powrót do szkół. Klasy 1-3 wracają. Konferencja ministra zdrowia. Powrót do szkoły po feriach

Dzisiaj przyjdą ostatnie raporty, a właściwie już przyszły i je analizujemy, dotyczące potencjalnego wzrostu zachorowań i na tej podstawie będzie podjęta decyzja, czy dzisiaj komunikujemy tę informację czy przesuwamy ją na liczbę zachorowań jutrzejszą, aby zobaczyć trend poświąteczny – mówił jeszcze w poniedziałek rano rzecznik rządu.

Od poniedziałku 18 stycznia dzieci uczęszczające do klas 1-3 wrócą do szkół. Tak wynikało jeszcze kilka godzin temu z nieoficjalnych informacji podawanych przez portal Onet.pl. Adam Niedzielski i Przemysław Czarnek potwierdzili już taką decyzję podczas popołudniowej konferencji prasowej.

Będziemy również brali pod uwagę to, co się dzieje dookoła, bo trudno myśleć, że będziemy zieloną wyspą, kiedy wszędzie dookoła: w Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii szczególnie, dzieją się rzeczy, które wskazują już na uruchomienie trzeciej fali – dodał minister zdrowia.

Testy na koronawirusa dla nauczycieli klas 1-3. Testy dla nauczycieli na COVID. Decyzje w sprawie szkół. Czy uczniowie wrócą do szkół?

Testowanie nauczycieli klas I-III szkół podstawowych na obecność SARS-CoV-2 odbędzie się między 11 a 15 stycznia 2021 r. Badania będą dobrowolne i bezpłatne. Nauczyciel z pozytywnym wynikiem nie będzie mógł wrócić do szkoły.

Ministerstwo Zdrowia zebrało informacje o zapotrzebowaniu na testy dla nauczycieli poprzez kuratoria i Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne. Wynika z nich, że chętnych na przeprowadzenie testu będzie ok. 190 tys. osób. Obecnie Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne zbierają listy imienne pedagogów ze szkół podstawowych.

Testy będą wykonywane metodą RT-PCR, w sanepidach oraz mobilnych punktach drive thru.

Testy na obecność koronawirusa będą dla nauczycieli odbywały się na zasadzie dobrowolności. Jeśli nauczyciel nie ma niepokojących objawów choroby i nie zdecyduje się na test, będzie mógł wrócić do nauczania. Warto zaznaczyć, że powrót dzieci do szkół nie zależy od wyniku testowania nauczycieli, lecz od dalszego przebiegu epidemii.

  1. Czy będą testowani również pracownicy szkolnej administracji i obsługi?

Tak. Personel ze szkół może także zgłaszać się do powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych. Pracowników administracji obowiązują identyczne zasady jak nauczycieli.

  1. Czy Ministerstwo Zdrowia ma w planach testowanie nauczycieli przedszkoli?

Na dziś przygotowujemy testowanie kadry nauczania początkowego w szkołach przed powrotem do nauki stacjonarnej w klasach I-III.

  1. Kto odpowiada za testowanie nauczycieli?

Za proces testowania w powiatach odpowiadają powiatowe stacje sanepidu.

  1. Co grozi nauczycielowi, który nie będzie chciał się przetestować?

Testowanie jest dobrowolne.

  1. Kto zostanie poinformowany o wyniku testu danego nauczyciela?

O wyniku jest informowany pracownik. Jeśli wynik będzie pozytywny, wtedy pracownik automatycznie zostanie skierowany na izolację, a sanepid rozpocznie dochodzenie epidemiologiczne, by ustalić osoby, które miały kontakt z osobą zakażoną.

Źródło: Onet, Interia, Twitter

bankructwo upadłość firm fala bankructw dramatyczne dane lockdown fala upadłosci Infomonitor

Dramatyczne dane! Co trzecia firma w Polsce zagrożona bankructwem

odszkodowania działania niepożądane szczepionki na covid kwoty rekompensat leki przeciwhistaminowe

Odszkodowania za niepożądane skutki szczepień. Rząd podał kwoty