w ,

Sanepid przegrywa sprawy w sądach. Mandaty masowo umarzane

Sanepid przegrywa praktycznie wszystkie sprawy! Wymierzenie kary pieniężnej za naruszenie nakazu przemieszczania było bezprawne. Ludzie odzyskali pieniadze.

sanepid przegrywa w sądzie wszystko obostrzenia maseczki bezprawne zakazy

Sanepid przegrywa w sądzie praktycznie wszystkie sprawy! Wymierzenie kary pieniężnej za naruszenie nakazu przemieszczania jest zdaniem sędziów bezprawne. Warszawski Sąd Administracyjny unieważnia mandaty jeden za drugim.

Sanepid przegrywa w sądzie hurtem. 21 spraw i wszystkie przegrane, 100 kolejnych w kolejce

W sumie we wspomnianym sądzie odbyło się 21 takich spraw. Sanepid przegrał dosłownie wszystkie. Wszystkie posiedzenia dotyczyły kar administracyjnych nakładanych przez policjantów, a właściwie na ich wniosek.

W sumie sąd administracyjny zarejestrował ok. 100 postępowań w podobnych sprawach. One dopiero będą rozpatrywane, ale patrząc na poniższy zrzut ekranu z portalu e-wokanda, można spodziewać się, że i tu wszystko będzie umorzone.

sanepid przegrywa w sądzie sprawy maseczki policja bezprawne
Fot. e-wokanda / screen

Aby samemu sprawdzić, jak wygląda sytuacja, wystarczy wejść TUTAJ i wyszukać sprawy wg symbolu 6205. Na liście znajdziemy wszystkie sprawy sądowe dotyczące naruszeń obowiązku przemieszczania i podobne.

Główne naruszenia, za które obywatele stanęli przed sądem, to zakaz przemieszczania się, nakaz zakrywania ust i nosa oraz złamanie postanowień rozporządzenia w zakresie kwarantanny. Wszystkie te osoby wygrały z Sanepidem i otrzymają zwrot wpłaconych kwot (kar finansowych).

Sanepid poległ w sądzie. 21 spraw i wszystkie przegrane

Jak twierdzi z rozmowie z portalem Wirtualna Polska analityk prawny FOR Patryk Wachowiec, inspekcja sanitarna marnuje czas swoich pracowników. Zajmują się oni bowiem postępowaniami, które i tak z góry są przegrane.

O bezprawności rozporządzeń dotyczących walki z epidemią informują prawnicy niemal od pierwszego dnia obostrzeń. Prawnicy są zdania, że nie można ograniczać wolności obywateli poprzez rozporządzenia, w szczególności, gdy nie mamy ogłoszonego stanu wyjątkowego.

Maseczki od grudnia jednak trzeba nosić

Obowiązek zakrywania ust i nosa kwestionowano przez cały 2020 rok. Jednak warto wspomnieć, że na początku grudnia zmieniła się podstawa prawna. Od tamtej pory wydaje się ona już właściwa i jeśli dostaniemy mandat, możemy go tak łatwo nie uniknąć. Decyzja należy zatem do każdego z nas.

Źródło: Wirtualna Polska, e-wokanda

alimenty dla byłego męża byłej żony prawo przepisy wniosek

Alimenty dla byłego męża. Kiedy i jak długo trzeba je płacić?

kawa bezkofeinowa lidl biedronka ziarnista mielona w ciazy

Kawa bezkofeinowa. Doskonały smak i aromat kawy przez cały dzień