w

Nie żyje posłanka Koalicji Obywatelskiej. Zmarła nagle. „Do zobaczenia…”

Posłanka opozycji zmarła nagle w wieku 63 lat. Na Twitterze kondolencje złożył lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

Anna Wasilewska platforma obywatelska koalicja olsztyn nie żyje

Nie żyje posłanka Koalicji Obywatelskiej. Miała 63 lata. Na Twitterze kondolencje złożył już między innymi lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka: „Do zobaczenia”. Członkowie partii są w szoku po stracie koleżanki. Politycy innych klubów parlamentarnych również żegnają zmarłą.

Nie żyje posłanka Koalicji Obywatelskiej. Zmarła nagle

Informację o śmierci posłanki Anny Wasilewskiej podał lider ugrupowania Borys Budka.

Wielka strata… Odeszła od nas Anna Wasilewska – samorządowiec, posłanka, niezwykle pracowita i skromna osoba. Aniu, to był zaszczyt z Tobą pracować…Do zobaczenia… – napisał szef PO w mediach społecznościowych.

Słowa pożegnania i wyrazy współczucia zalały media społecznościowe od prawa do lewa. Kondolencje złożył również wicepremier Jarosław Gowin jak i rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska.

Kondolencje złożył również prezydent Olsztyna – miasta, z którego wywodzi się zmarła posłanka.

Są wiadomości, na które jesteśmy kompletnie nieprzygotowani. Nagłe, tragiczne, niezrozumiałe. Taka porażająca wiadomość dotarła do mnie dzisiaj. (…) Życzliwa, zaangażowana, skromna i wyważona w poglądach, po prostu – dobry człowiek! Aniu, spoczywaj w pokoju! – czytamy w poście włodarza miasta na Facebooku.

Anna Wasilewska platforma obywatelska koalicja olsztyn nie żyje
Platforma Obywatelska RP Polska – #SolidarnośćNasząBronią, 8.03.2017, CC BY-SA 2.0 https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56955748

Kim była posłanka Anna Wasilewska?

Posłanka Anna Wasilewska była związana z Olsztynem. Obecna kadencja była jej drugą w karierze politycznej. Jej oczkiem w głowie była przede wszystkim edukacja, nauka i sprawy szkolnictwa wyższego.

Urodziła się w 1958 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ukończyła studia z zakresu technologii żywności na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, a także studium z zakresu pedagogiki specjalnej w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Warszawie.

POLECAMY:
Opozycja nie jest w stanie pokonać PiS. Koalicja Obywatelska w kryzysie

W latach 2007-2008 była wiceprezydentem Olsztyna. W okresie 2010-2015 zasiadała w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego.

2015 rok dał jej mandat w Sejmie po raz pierwszy. Dostała się tam z listy PO, a cztery lata później z powodzeniem ubiegała się o reelekcję z listy Koalicji Obywatelskiej.

Źródło: Twitter, Facebook, eska.pl

pogrzeb krzysztofa krawczyka gdzie kiedy data miejsce pochówku

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Podano datę i miejsce uroczystości

jasnowidz jackowski straszna wizja gospodarka wszystko runie w wakacje koronawirus morawiecki

STRASZNA wizja Jackowskiego. „To będzie KOSZMAR, wszystko wydarzy się w …”