w ,

PŁACZĘPŁACZĘ

Nowe obostrzenia od 19 kwietnia. Konferencja ministra zdrowia. Restrykcje przedłużone…

Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej ujawnił plany rządu dotyczące znoszenia restrykcji, jak i utrzymania dotychczasowych obostrzeń.

obostrzenia konferencja ministra zdrowia wesela 2021 otwarcie przedszkoli i żłobków nowe obostrzenia od 19 kwietnia
Fot. YouTube (screen)

Nowe obostrzenia po 14.04. Co dalej z obostrzeniami? Dzisiejsza konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego rozwieje wątpliwości. Zostanie ujawnione to, co czeka nas po 18 kwietnia.

Nowe obostrzenia od 19 kwietnia. Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego

Jakie obostrzenia będą nas obowiązywać po 18 kwietnia? Za moment dowiemy się więcej na temat planu restrykcji związanych z walką z koronawirusem. W trakcie kolejnej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosi nowe decyzje.

Co ze żłobkami i przedszkolami? Czy uczniowie klas 1-3 wrócą do szkół? Jak będzie wyglądać majówka? Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez dziennikarzy stacji Polsat News (nieoficjalnie), nastąpi przedłużenie obostrzeń do 5 maja.

Według ustaleń stacji ponownie otwarte zostaną żłobki i przedszkola. Będzie można uprawiać sport poza domem (na powietrzu). Reszta obostrzeń, czyli również zamknięte szkoły, galerie handlowe, kina czy tetry, póki co bez zmian.

Nowe dane o zakażeniach w Polsce. Obostrzenia – kiedy koniec? Czy będą nowe obostrzenia? Otwarcie przedszkoli

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 14 kwietnia, że w szpitalach przebywa 33 tys. 906 osób z COVID-19, co oznacza spadek o 713 w porównaniu do wtorku. Do respiratorów podłączonych jest obecnie 3 tys. 457 pacjentów, co oznacza, że zwolniło się 56 urządzeń.

Rząd nie zmieni wiele jeśli chodzi o obecne restrykcje. Trwający miękki lockdown ma objąć majówkę. Resort zdrowia jest niestety zmartwiony nieoficjalnymi danymi na temat zakażeń, które mają wskazywać na zbliżającą się kolejną falę zgonów i zachorowań. To by oznaczało totalną zapaść służby zdrowia.

O tym, co nas czeka, decydują teraz inne kryteria, o czym informował niedawno szef resortu zdrowia. Kiedy nastąpi koniec obostrzeń? Prawdopodobnie gospodarka będzie uruchamiana na nowo w momencie, gdy przekroczymy poziom ok. 70% zaczepionych osób w wieku od 60 lat w górę.

To apogeum trzeciej fali, jak chodzi o liczbę zachorowań, mieliśmy w zeszłych tygodniach, a teraz ta fala przetacza się przez szpitale. Dziś mamy pierwszy dzień, kiedy zmniejszyła się liczba hospitalizacji – zauważa minister.

Trzecia fala przetacza się przez szpitale. Majówka 2021. Obostrzenia sport. „Przedłużamy obowiązywanie restrykcji o kolejny tydzień”

Ten wzrost to jest dynamika rzędu 43 proc. Wykonanych jest 99 tys. testów. Żeby mieć pojęcie co do perspektywy trzeba odnosić to również do dwóch tygodni wstecz. Wtedy wynik w środę wynosił 33 tys. Widać, że perspektywa jest malejąca. To zaburzenie, które obserwujemy w ciągu kilku ostatnich dni wynika z tego, że były święta – mówi minister Niedzielski.

obostrzenia do 19 kwietnia konferencja na żywo przedszkola sport wesela 2021 gov.pl
Fot. Ministerstwo Zdrowia / Twitter

Jeśli chodzi o obiekty noclegowe i hotele, restrykcje zostają przedłużone o 2 tygodnie (do 3 maja). Utrzymanie obostrzeń ma na celu stabilizację sytuacji w szpitalach. Chodzi o to, aby obciążenia placówek, które prawdopodobnie w najbliższym czasie wzrosną, nie spowodowały katastrofy służby zdrowia.

Wyjątkiem są m. in. hotele robotnicze i noclegi świadczone w ramach szerzej opisanych w rozporządzeniu podróży służbowych.

Jeżeli chodzi o kwestię kontroli, to majówka będzie okresem wytężonych kontroli – mówi minister Niedzielski. Zapowiada tym samym zaostrzenie kontroli ze strony policji.

Regionalizacja obostrzeń i ich luzowanie. Konferencja premiera na żywo. Przedszkola otwarte?

Jeżeli będziemy myśleć o kolejnych luzowaniach, to regionalizacja jest wręcz pewna – mówi Niedzielski. Warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie – te województwa minister wymienia jako te, w których sytuacja jest obecnie najlepsza.

Jeśli chodzi o główne kryteria brane pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o luzowaniu obostrzeń, liczyć się będą:

  • dzienna liczba nowych przypadków
  • obłożenie infrastruktury szpitalnej
  • poziom wyszczepienia osób powyżej 60. roku życia

E recepta Amantadyna. Minister Zdrowia odpowiada na pytanie o stosowanie leku w walce z COVID-19

Agencja Badań Medycznych poinformowała mnie, że w ciągu dwóch tygodni będą pierwsze wyniki. To temat, który budzi duże emocje. Z jednej strony są osoby przekonane, ale nie jest to oparte na dowodach, że lek ten działa – stwierdził Adam Niedzielski.

– Z drugiej strony jest duża doza sceptycyzmu. Na tę chwilę nie mamy żadnych dowodów naukowych na to, że amantadyna jest środkiem, który skutecznie działa w leczeniu. Nie odrzucamy jednak żadnych hipotez – powiedział szef resortu zdrowia.

szczepionka johnson johnson w polsce skład opinie dla kogo zakrzepica

Zmarła kobieta, druga w stanie krytycznym. Co dalej z akcją szczepień?

tamara arciuch wiek mąż dzieci wzrost instagram

Tamara Arciuch nie narzeka na lockdown. „Pracuję więcej, niż przed pandemią”